hv 2

Milí rodiče,
vítáme Vás na stránkách naší třídy Hvězdiček. Zde se budete dozvídat o všech důležitých věcech, které nás čekají, nebo jsme společně prožili. Informace budou také na nástěnce v šatně a samozřejmě se budeme snažit říct Vám vše ústně. Přesto je dobré sledovat i tyto webové stránky, zvláště pokud jste nebyli nějakou dobu ve školce a mohla by Vás zaskočit akce, na kterou byste nebyli připraveni.

Přejeme Vám, dětem i nám školní rok, na který budeme rádi vzpomínat.                 

Paní učitelky z Hvězdiček.  

I tento týden jsme pokračovali v povídání, činnostech a aktivitách týkajících se zvířat na statku. Opakovali jsme, co o zvířatech víme (názvy zvířat, rodinky, užitek, názvy hospodářských budov, čím se živí), seznámili jsme se s novou básničkou „Na farmě“, hráli jsme pohybovou hru „Najdi zvíře podle charakteristiky“. Kreslili jsme kočku s básničkou, rozpomínali jsme se na víkendové aktivity. Seznámili jsme se s pohádkou O třech prasátkách. Děti pracovaly samostatně a individuálně na stanovištích.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

V tomto týdnu jsme s dětmi probírali ZVÍŘATA NA FARMĚ. Vysvětlili jsme si jaký je rozdíl mezi domácími zvířátky/mazlíčky a hospodářskými zvířaty. Povídali jsme si jaká hospodářská zvířata už známe a kde jsme je viděli. Pomocí obrazového materiálu jsme si představili konkrétní zástupce hospodářských zvířat – pojmenovávali jejich obydlí, povídali si o tom, co jedí a jaký z nich máme užitek.

Tento týden jsme opakovali velikonoční křesťanské události, povídali jsme si o šmigrustu, proč se používá pomlázka z přírodních čerstvých proutků, jak kluci a holky prožili velikonoční pondělí.

Tento týden jsme probírali křížovou cestu, prožili jsme si vjezd Ježíše do Jeruzaléma, vytvářeli jsme velikonoční kraslice lepením ubrousků a pomocí vody a laku na nehty, v pátek odpoledne jsme společně s dětmi z dalších tříd a s farníky prožili křížovou cestu v kostele sv. Michala.

V pondělí jsme navštívili Muzeum Umění Olomouc, kde jsme shlédli loutkové divadlo - „Velikonoční příběh“.

V úterý proběhla zkouška písní na mši svatou a také na vystoupení pro seniory.

Středu jsme prožili v katechezi podle náboženské pedagogiky Fr. Ketta „Květinka rozkvete, dobře je na světě“. Dále se děti naučily novou básničku „Sněženka a Sluníčko“, kterou jsme si doprovodili pohybem. Opakovali jsme roční období, poznávali jarní květiny a přepisovali jejich názvy podle předlohy.

IMG 20240229 085942 edit 3912770948446691Tento týden jsem si s dětmi povídali o OCHRANĚ NAŠÍ PLANETY.

Pondělí jsme zahájily sdělováním zážitků z víkendu a následně jsme si otestovali, jak dobře děti poslouchaly své kamarády a co si zapamatovaly. Seznámily jsme se s novou básničkou „Třídíme odpad“ a vyslechly si motivační pohádku „Jak skřítek Čístílek hledal pomoc“.

Tento týden jsme se zaměřili více na postní dobu. Povídali jsme si o poušti a o Ježíšově pokušení, o duze jako symbolu smlouvy mezi Bohem a člověkem, prožili jsme program na téma „cesta plná kamení“, seznámili jsme se s pojmem křížová cesta – co to je a proč se ji modlíme, přiblížili jsme si podobenství „O marnotratném synovi“.

Tento týden byl plný akcí. V pondělí jsme absolvovali výchovný koncert, během něhož se děti seznámily s různými hudebními nástroji a poznávaly hudbu z večerníčků a pohádek. V úterý se děti zúčastnily besedy DENTAL ALARM, během níž se dozvěděly proč si čistit zuby a taky to, jak si správně čistit zuby.

Tento týden jsme se zaměřili na naše smysly. Začali jsme motivačním příběhem „Pět kamarádů“, který nám odhalil, jak jsou tito kamarádi šikovní. A kdo že to vlastně je? Sluch, hmat, čich, chuť a zrak.

Tento týden jsme si povídali o LIDSKÉM TĚLE. Poznávaly a pojmenovávaly jsme si jednotlivé části našeho těla. Dále se děti dozvěděly také něco kosterní, svalové a orgánové soustavě. Společně jsme si postavily "kostlivce" a "svalovce" v životní velikosti, přemýšlely jsme k čemu máme kosti a k čemu nám pro změnu slouží svaly. Blíže jsme se také seznámily s některými lidskými orgány (mozek, plíce, žaludek, srdce, močový měchýř, ledviny, játra, tenké a tlusté střevo), s jejich funkcí a místem, kde jsou v těle uloženy.