Milí rodiče,

vítáme vás na stránkách naší třídy – třídy Srdíček. Naleznete zde informace týkající se naší třídy, které budou samozřejmě k dispozici i v šatně a v neposlední řadě vám je mile rády sdělíme osobně.

Na tomto místě naleznete i aktuální básničky a písničky, se kterými byly děti v daném týdnu seznámeny. Doporučujeme tedy sledovat nejen sekci „Písničky a básničky …“, ale i tuto nástěnku.

Těšíme se na spolupráci :-)

 

♥   ♥   ♥        paní učitelky ze Srdíček      ♥  ♥  ♥

♥  ♥  ♥

Tento týden jsme opakovali s dětmi domáce zvířatka.Pracovali jsme u tabule s obrázkami rodinek zvířat (kohout/slepice/kuře). Zahráli jsme si na pohádky "Kohoutek a spepička, Kotě". Zahráli jsme si pohybovou hru na včelky. Měsíc máj jsme přivítali jako měsíc zasvěcení Panně Marii. Děti se seznámili s modlitbou "Zdravas Maria" Celý měsíc budou přidávat za dobré skutky na obrázek P.Marii malé srdíčka.image 123650291 5

V týdnu od 22.4 do 26.4 jsme měli téma Život na statku i v lese. 

V pondělí jsme se přivítali a řekli jsme si, jaký byl náš víkend a naučili jsme se novou pohybobou hru Medvěd. Úterní dopoledne jsme si moc užili, protože jsme měli ve školce divadlo. Středeční den jsme zahájili rozcvičkou, povídali jsme si o zvířátkách a zahráli jsme si pohybobou hru V komoře je myš. Nakonec jsme si opakovali písničky na besídku. Ve čtvrtek jsme mezi sebou soutěžili a zahráli jsme si na slalom mezi stromy, místo stromů jsme měli květiny. Navzájem jsme si fandili a procvičili jsme si naše pohybové dovednosti. V pátek jsme pracovali s padákem a dalším našim úkolem bylo projít opičí dráhu. Celý týden bylo pěkné počasí, proto jsme chodili na školní zahradu. 

Tento týden jsme si povídali o lesních zvířtech, o tom jak se chovat v lese. Měli jsme od rána nachystané pracovní listy, doplnovačky a poznávání zvířat v lese i doma. S dětmi jsme celým týdnem poznávali pohádky kde vystupují lesní zvířatka. Zahráli jsme si pohádku Boudo budko a Koblížek. Zvířatka jsme počítali, byla jsem zvědavá, které bylo první a které poslední. Pojmenovávali jsme obrázky- rodin zvířat (jelen, laň, koloušek)depositphotos 1239946 stock photo bee and honeycombs 1

Také jsme si povídali o včelkách, jak jsou pro nás užitečné. Zahráli jsme si hru na pilné včelky, dramatizovali úl a práci včel.

V týdnu od 8. - 12. 4 jsme měli téma s názvem všechno raší, všechno pučí, celá země rozkvétá. 

V Pondělí jsme se seznámili s katechézí "Všechno raší, všechno pučí. Poté jsme šli na procházku. V úterý jsme si povídali o mravencích, pavoucích a beruškách. Zahráli jsme si pohybovou hru Mravenci a jejich komůrky. Pak jsme opakovali písničky na svatou mši a besídky. Protože bylo venku pěkné počasí, vyrazili jsme na procházku do parku. Ve středu jsme se seznámili s katechzí "Nenápadná krása" a zahráli jsme si pohybovou hru Sova houká po lese, která nás hodně baví. Čtvrteční den jsme zahájili rozcvičkou Motýl a brouk, dále jsme si zahráli hru Beruška ztratila čepičku. Dnes jsme navštívili botanickou zahradu. Páteční den jsme prožili na zahradě. 

Tento týden jsme jsi s dětmi povídali jak prožili velikonoce? Říkali jsme si jaké jsou křestanské tradice, zpívali jsme nové písně Ježíš žije a Haleluja šabalaba.velikovoce vejce tulipany

Tento týden jsme se opět potkávali s dětmi na ranních postních modlitbách, které byli provázané písněmi. V úterý jsme v modlitbě slavili svátek svatého Jozefa. Přivítali jsme ve školce studenty zubního lékařství, které nám ukazovali, jak správně čistit zuby. Dětí se ptaly, které potraviny jsou zdravé a které nezdravé pro zoubky. Můžete děti vyzkoušet, jestli si to zapamatovali😊 Celý týden jsme navštěvovali Botanickou zahradu a pozorovali jarní květy. Podařilo se nám vidět z blízka rybičky, veverku a kačeny. Největším zážitkem hlavně pro kluky byl traktor. S dětmi jsme přivítali jaro novou jarní říkankou, cvičili jsme jako semínko a také jsme si semínka sázeli. Zalíváme a pozorujeme jak klíčí.image 123650291 1

Rosteme společne, stvoření světa, tak znělo téma uplynulého týdne.

 

V pondělí jsme navštívili Muzeum umění, kde jsme mohli zhlédnout Velikonoční pohádku. V úterý jsme si procvičili naše hlasivky, protože jsme opakovali písničky na páteční mši, a také jsme si zazpívali písničky,které jsme si připravili pro babičky a dědečky, které jdeme příští týden navštívit. Ve středu jsme si povídali o křížové cestě, o našich dobrých skutcích, zahráli jsme si pohybovou hru V komoře je myš. Nakonec jsme se naučili novou písničku, Je velký náš Bůh. Ve středu bylo pěkné počasí, tak jsme vyrazili do rozária. Ve čtvrtek jsme si povídali o stvoření světa a pak jsme šli na školní zahradu. V pátek jsme šli na mši svatou. 

 

 

Celý tento týden jsme se společně setkávali na ranní postní modlitbě ve třídě Sluníček. ♥  ♥  ♥

Jak znělo téma minulého týdne? Umím si  něco oděpřít. 

Minulý týden jsme měli ve školce několik akcí. První akce byla hned v pondělí. V pondělí jsme navštívili výchovný koncert - posádkové hudby Olomouc. Vojáci pro nás měli připravený 45 minutový koncert, který jsme si moc užili. Celým koncertem nás provázel moderátor, který nám pokládal otázky. Posádková hudba si pro nás připravila písničky z pohádek. Našim úkolem bylo uhádnout název hudebního nástroje a název písničky. Výchovny koncert jsme si moc užili. 

V úterý byl připraven program pro děti, které měly 5 a více let. Tématem programu byla dentální hygiena. Učili jsme se, jak se máme starat o naše zoubky. 

Středeční den byl zasvěcen popeleční středě. Tento den jsem si vyslechli katechezi, která byla o popeleční středě. Na postní dobu jsme dostali úkol, snažit se dělat dobré skutky. 

Ve čtvrtek jsme se zúčastnili mši svaté s otcem b. Antonínem. 

V pátek jsme měli ve školce obvyklý program. Celý týden jsme chodili na procházky do botanické zahrady. 

Země barvy mění, ekologie, tak znělo téma, uplynulého týdne. 

Znáte písničku Jaro, léto, podzim, zima? Tak tuto písničku jsme si opakovali v úterý. K písničce jsme si přidali Orffovy nástroje. Tato písnička nám posloužila k lepšímu zapamatování ročních obdobích, jelikož jsme se o nich učili. Další dny jsme se učili nové písničky na mši. Dále jsme se učili třídit odpady, naučili jsme se, jaké barvy mají popelnice, a co do nich patří. Řekli jsme si, proč je dobré třídit. V pátek jsme měli opičí dráhu, která prověřila naši fyzickou kondici :). 

Každý den jsme chodili na čerstvý vzduch, buď do parku nebo rozária. Kde jsme hráli na honičku nebo stavěli zvířátkům domečky.