Milí rodiče,

vítáme vás na stránkách naší třídy – třídy Srdíček. Naleznete zde informace týkající se naší třídy, které budou samozřejmě k dispozici i v šatně a v neposlední řadě vám je mile rády sdělíme osobně.

Na tomto místě naleznete i aktuální básničky a písničky, se kterými byly děti v daném týdnu seznámeny. Doporučujeme tedy sledovat nejen sekci „Písničky a básničky …“, ale i tuto nástěnku.

Těšíme se na spolupráci :-)

 

♥   ♥   ♥        paní učitelky ze Srdíček      ♥  ♥  ♥

♥  ♥  ♥

stažený soubor 3

Tento týden s názvem "Své stopy zanechávám, to to zebe" jsme pojali z více pohledů. Prvním pohledem byly stopy zvířat, z druhého pohledu to byly stopy, které zanecháváme v něčím srdci - naší přítomností. Děti, zábavnou formou, hledaly stopy lesních zvířat, skládaly pexeso o lesních stopách, povídaly jsme si také o tom, co můžeme a nemůžeme přinést zvířátkům do krmence, co mají  daná zvířátka v lese za potravu a která v zimě spí zimním spánkem. Hráli jsme si na veverky, které sbírají oříšky. Děti si poslechly pohádku o Třech medvědech, která se jim moc líbila a rozvíjely logické myšlení zodpovídáním otázek. Také jsme děti poučili o tom, jak se mají chovat v lese. Učili jsme se novou píseň na klavír "Běží liška k táboru". Na odpočinek byla vytvořena Opičí dráha na správný vývoj klenby nohy. Odpoledne děti cvičily grafomotoriku.

Nový týden jsme s dětmi začali písněmi:"Bude zima, bude mráz, Kuli,kuli kulila," Slunce" Naučili jsme se také nové básně:

T12 Fürst.svg

Tento týden jsme si s dětmi povídali různé příběhy, kdy podstatou byl dobrý skutek jednoho z hrdinů a děti pak odpovídaly na otázky z příběhu a rozvíjely logické myšlení a představivost. Jeden z nich byl příběh o Třech králích. Dále pak jsme opakovali počítání a barvy, vytleskávání slov a počítání slabik na téma týdne. Odpoledne děti procvičovaly grafomotoriku. Dopoledne jsem také učili novou píseň za doprovodu klavíru "Sněhové vločky". Na odpočinek byla pro děti vytvořena Opičí dráha, která podporuje správný vývoj klenby nohy a hrubou motoriku. ✨

Nový rok, jsme s dětmi začali zopakováním vánočního příběhu a navázáním na Tři krále.

DSCN3137 1

Uplynulý týden se nesl v duchu radosti a veselosti. Celý týden jsme poctivě nacvičovali na besídku, která se konala ve čtvrtek a máme velkou radost z pozitivní zpětně vazby od rodičů a děti byly velmi šikovné.💙Dopoledne i odpoledne jsme s dětmi vyráběli přáníčka pro maminku a tatínka na zmíněnou besídku. 🎄 V pátek jsme pak na odpočinek tancovali zumbu na písničku "Gummy Méďa" a cvičili dechové a relaxační cvičení. 

Mikulášský týden jsme začali společnou modlitbou ve třídě Sluníček u adventního věnce.

 advent wreath 1 300x289

Tento týden jsme s dětmi nacvičovali písničky na vystoupení na besídku, na návštevu seniorů a na nadcházející mši svatou. Naučili jsme se nové básničky na téma zima. Také jsme si povídali o Mikuláši a Vánocích. V pondělí jsme navštívili krásný betlém na dolním náměstí. Také jsme hráli nové pohybové hry, při kterých se děti učily kooperaci. Odpoledne děti poslouchaly pohádky z knížky “Čítanka pro nejmenší“ a také procvičovaly grafomotoriku. Od pondělí máme ve třídě nový senzomotorický chodník, který si děti užívaly každý den.✨

Tento týden jsme s dětmi začali nacvičovat písně a básně na Vánoční besídku.

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o těle a o péči o něj. Naučili jsme se na klavír novou píseň “Zdravé tělo” a také opakovali písně na Vánoční besídku.
Zahráli jsme si na doktory a navzájem se léčili. Také jsme poslouchali pohádku o hodném Vitamínu a zlém bacilovi, kdy děti odpovídaly na otázky z příběhu. Také jsme vytleskávali a počítali slabiky na téma “Moje tělo”. Děti rozdělovaly zdravé a nezdravé potraviny. Povídali jsme si také o tom, co dělat, aby naše tělo bylo zdravé. Děti se naučily základní smysly a hádaly, co můžeme vidět, slyšet, cítit.. ❤️

Srdíčkový týden byl nabitý programem. S dětmi jsme se učili nové písně: „Martin jede na koni, Byla Panna Maria“