Milí rodiče,

vítáme vás na stránkách naší třídy – třídy Srdíček. Naleznete zde informace týkající se naší třídy, které budou samozřejmě k dispozici i v šatně a v neposlední řadě vám je mile rády sdělíme osobně.

Na tomto místě naleznete i aktuální básničky a písničky, se kterými byly děti v daném týdnu seznámeny. Doporučujeme tedy sledovat nejen sekci „Písničky a básničky …“, ale i tuto nástěnku.

Těšíme se na spolupráci :-)

 

♥   ♥   ♥        paní učitelky ze Srdíček      ♥  ♥  ♥

♥  ♥  ♥

Tento týden jsme se seznámili s tématem Matýsek a Bětuška mají své místo, i já mám své místo.

Pondělní ráno jsme zahájili výtvarnou činností. Vyrobili jsme si obrázek s názvem "Moje tvář. Zbytek odpoledne jsme věnovali našemu místu ve školce. Ve školce jsem si prošli místa, kde máme své místo, zopakovali jsme si naše značky, zahráli jsme si hru Židličkovaná a Dej hračku na své místo. 

Úterní den patřil rodině. Povídali jsme si o rodině, skládali jsme puzzle s motivem rodina. Zahráli jsme si hru s názvem,  Pomoc mamince, posbírat vršky a následně jsme si zahráli hru Máma, řekla.

Ve středu jsme si přiblížili život Sv. Václava. Přečetli jsme si příběh o jeho životě, následně jsme z vršků poskládali vinnou révu.  Pomocí, které jsme si zopakovali barvy. Nakonec jsme si zahráli na Svatováclavské rytíře, kde jsme zdolávali opičí dráhu, kterou jsme s přehledem zvládli. 

Těšíme se na dobrodružstvi, které nás ve školce čekají. 

 

 

   Tento týdne jsme s dětmi opakovali pravidla ve školce. Přišla k nám návštěva loutky Bětuška a Matýsek. DSCN0821

Je za námi druhý školní týden. 

 

Tento týden jsme se seznámili s témetem Bezpečně doma i na silnici. Zopakovali jsme si pravidla, které dodržujeme ve školce, doma i na silnici, Přečetli jsme si příběh o zajíčkovi Vildovi, který se ztratil ve městě. Díky němu jsme se naučili poznávat dopravní značky, Dále jsme si vyrobili semafor, naučili jsme se třídit dopravní prostředky a naučili jsme se básničku o Letadlu, kterou jsme doprovodili pohybem. Každý den jsme si chodili hrát na školní zahradu nebo do rozária. 

Noví školní rok jsme odstartovali seznamováním se.