Milí rodiče,

vítáme vás na stránkách naší třídy – třídy Srdíček. Naleznete zde informace týkající se naší třídy, které budou samozřejmě k dispozici i v šatně a v neposlední řadě vám je mile rády sdělíme osobně.

Na tomto místě naleznete i aktuální básničky a písničky, se kterými byly děti v daném týdnu seznámeny. Doporučujeme tedy sledovat nejen sekci „Písničky a básničky …“, ale i tuto nástěnku.

Těšíme se na spolupráci :-)

 

♥   ♥   ♥        paní učitelky ze Srdíček      ♥  ♥  ♥

♥  ♥  ♥

logopflegeeltern2

Tento týden jsme si s dětmi povídali na téma  “Matýsek a Bětuška mají své místo, i já mám své místo”, což znamená, že jsme si hodně povídali o rodině, řešili jsme zábavné hádanky na věci kolem nás a také jsme si zahráli kooperační hry, při kterých spolu děti pěkně spolupracovaly. Učili jsme se vytleskávat a počítat slabiky a také tleskat do rytmu hudby. Také jsme si společně upevnili pravidla ve školce. Naučili jsme se písničku “Má zlatá maminko” za doprovodu klavíru. Ve čtvrtek jsme měli ve školce výborné vystoupení “kouzelníka Jiříčka” a jeho dopravní školičky. Za nepříznivého počasí jsme chodili po senzomotorickém chodníčku. Odpoledne jsme tvořili na téma rodiny a svého místa v životě a také na téma podzimu.

V průběhu týdne jsme s dětmi hodně cvičili. S padákem, na žebřinách, na velkém míči, koupali jsme se v kuličkovém bazénku a chodili jsme po smyslovém chodníčku.

Tento týden jsme si s dětmi povídali o bezpečnosti ve školce i na silnici a také jsme nadále pokračovali v tom, aby adaptace ve školce byla pro děti co nejpříjemnější. Dětem byla zahrána pohádka o neposlušném autíčku a pohádka ''Boudo, budko!''. Děti se proměňovaly v autíčka, abychom si provoz a pravidla na silnici ukázali i prakticky. Hráli jsme na klavír a zpívali písničky ''Prší,prší'', ''Pec Nám spadla'' a ''Zlatá brána otevřena''. Dopoledne jsme si také užívali hezkého počasí na školkové zahradě. Odpoledne děti odpočívaly u pohádek o ''Pejskovi a kočičce'' a vyráběli výrobky na dané téma týdne.

Tento zkrácený týden, jsme si s dětmi zopakovali pravidla ve školce, ve třídě.Přivítali jsme nové děti.