Kopie návrhu vjezd do jeruzaléma 1    Pravidelně minimálně každý měsíc nabízíme programy pro rodiče s dětmi. Všichni jste srdečně zváni, jen nám prosím dejte o sobě předem vědět, abychom se na vás mohli těšit.

 

modlitbaslavnostní večeře 2

gipy

Ředitelka CMŠ Ovečka v Olomouci vypisuje výběrové řízení na pozici učitel, učitelka mateřské školy s nástupem od 1.9. 2024. Požadavky: odborná kvalifikace v oboru podle zákona o pedagog. pracovnících, trestní bezúhonnost, praktikující katolík,katolička. Výhodou je znalost Celistvé na smysl zaměřené náboženské pedagogiky nebo Katecheze Dobrého Pastýře, pedagogiky M. Montessori, pozitivní a lesní pedagogiky, není to ovšem podmínkou.

Životopis je možné poslat prostřednictvím e-mailu nebo poštou, bližší informace poskytne ředitelka, v případě, že si předem sjednáte schůzku.

 

Církevní mateřská škola Ovečka v Olomouci nabízí pracovní pozici na místo podpůrného pedagoga s nástupem od 1.9.2024.  Základní požadavky: trestní bezúhonnost, vzdělání podle zákona o pedagogických pracovnících,  nebo kurz asistenta pedagoga.  Bližší informace a podrobnější požadavky u ředitelky školy na e- mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mob. 739344027.

dveřeDen otevřených dveří proběhne 5.dubna 2024 od 9.30 do 10.30 hod, od 14.00 - 15.00 hod, případně po domluvě s ředitelkou CMŠ Ovečka v Olomouci je možné shlédnout prostory individuálně.CMŠ Ovečka zápis

 

 „Zápis do Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci“  pro všechny zájemce z Olomouce a okolí proběhne od 3.1. do 2. května 2024 od 14.00 do 16.00 hod u ředitelky CMŠ Ovečka v Olomouci, Na Hradě 246/2. 

Již nyní je možno podávat přihlášky.

Výsledky zápisu (přijetí - nepřijetí) budou zveřejněny nejpozději 15.5.2024

Nabízíme  i možnost poslat řádně vyplněnou žádost o přijetí do CMŠ a potvrzení od lékaře, že je dítě řádně očkované, souhlas se zpracováním osobních údajů  - GDPR buď 1. poštou,

2.doručením do schránky CMŠ Ovečka nebo poštovní schránky farnosti sv. Michala,

3. elektronicky e-mailem nebo datovou schránkou.

 

Pokud máte zájem o individuální vzdělávání, je nezbytné vyplnit formulář. Týká se pouze dětí s povinnou školní docházkou. Ostatní podmínky individuálního vzdělávání budou sděleny osobně. 

 

PHOTO 2024 01 08 10 20 54I letos se naše děti aktivně účastnily zpěvu písně pro tři krále.  Celé vystoupení můžete shlédnout na videu ve fotogalerii.       PHOTO 2024 01 10 14 14 25

Poprvé na koni usedl i náš duchovní zakladatel školky otec biskup Antonín. Který přijel  jako Baltazar se slovy: " Tak jako tři králové šli za hvězdou a ona je přivedla k Ježíši Kristu, tak také my jdeme za hvězdou Božího slova a ono nás také vede ke Kristu, který je skryt v našich bližních, zvláště potřebných a trpících. A On nám říká, že co jsme udělali druhým, udělali jsme pro něj."

 

květenstvíBěhem školního roku pořádáme několik víkendových pobytů s rodiči, dětmi a paní učitelkami. Osvědčil se nám pobyt na faře ve Vysokých Žibřidovicích, ale máme již i zmapovaný terén v Dolní Moravici, Těšíme se na další přátelská setkání, která upevňují naše vzájemné vztahy. 

Pravidelný výlet s plněním úkolů a poznávání okolí jsme si naplánovali i na letošní rok, kdy jsme jeli vlakem do Hrubé Vody.

 

I v letošním roce  jsme se zúčastnili Noci kostelů. nebylo to však aktivní vystoupení, ale promítání pásma, které naši předškoláci hráli. Shlédnout si jej můžete pod Foto-Video. 

 

Nový školní rok 2020/2021  se pro naši Církevní mateřskou školu Ovečka v Olomouci stává jubilejním a měli jsme možnost jej zahájit  mší svatou s našim otcem biskupem Antonínem. Vice fotografií můžete shlédnout ve fotogalerii. 

107-skolka-oveckaBěhem roku nás čekala revitalizace svahu na školní zahradě. 103-skolka-ovecka

Další reportáže vždy v čase 9.12 z českého rozhlasu:

 

 Reportáž Českého rozhlasu

Před druhým výročím od biskupského svěcení jsme s dětmi navštívili Kurii a popřáli otci biskupovi Josefovi.

 

27. května 2019 oslavili děti z CMŠ 1150. výročí smrti svatého Cyrila. Po stopách sv. Cyrila se jmenoval projekt, schválený SMOl, na základě kterého mohla naše CMŠ Ovečka uskutečnit setkání mateřských škol. Z oslovených 4 mateřských škol církevních i státních se zúčastnili kromě našich dětí i děti z Litovle.