DSCN5193Sobotní dopoledne 17. září  chrám sv. Michala v Olomouci zaplnili rodiče a děti Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci. Děkovnou mší svatou siDSCN5195připomněli důležitost setkání, které spojuje bývalé i současné děti vzpomínka, kdy společně se svými kamarády, učitelkami, P. Antonínem a rodiči vytvářeli společenství, jednu rodinu, kterou zaštiťuje Bůh. První slova Bůh je Láska a je s námi provázela děti každý den. Děti měli a mají možnost prožívat tuto Boží přítomnost v jednáních svých učitelek.

Základy křesťanských hodnot, ideály pravdy si následně odnášejí na základní školy. "Školka" Ovečka je mateřskou školou, kde se nemusíme bát mluvit o Bohu, ale můžeme si o Hospodinových milostech povídat, oslavovat Jej a především společně žít podle Písma.

DSCN5198Přítomní byli děti, které jako první přišli z CMŠ Ovečka v Olomouci do ZŠ sv. Voršily v Olomouci a v současné době již navštěvují 5. třídu. Přítomné byly i děti ze 4. a 3.  třídy ZŠ, které dojížděli i z Uničova, Slatinic, Hněvotína nebo se odstěhovali do Třebíče. Všechny děti přišli s radostí a vzpomínkami na DSCN5201kamarády. Podívali se, kde měli třídu, svoji židličku a jak se jejich „školka Ovečka“ změnila. Při mši svaté přečtením přímluv ukázali, že se již naučili krásně číst a nezapomněli na písně, které se ve školce učili zpívat.

Samozřejmně setkání s kamarádem znamenalo mnohé  sdělené zážitky, spoustu informací a dovádění na školní zahradě. Okamžiky krásného dopoledne v tom nejlepším rozehnala šedá obloha s postupným deštěm.

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login