Aktuality

Pouť rodin

Pravidelný výlet s plněním úkolů a poznávání okolí jsme si naplánovali i na letošní rok, kdy jsme jeli vlakem do Hrubé Vody.

 

Sv. Ludmila

I v letošním roce  jsme se zúčastnili Noci kostelů. nebylo to však aktivní vystoupení, ale promítání pásma, které naši předškoláci hráli. Shlédnout si jej můžete pod Foto-Video. 

 

Zahájení desátého školního roku

Nový školní rok 2020/2021  se pro naši Církevní mateřskou školu Ovečka v Olomouci stává jubilejním a měli jsme možnost jej zahájit  mší svatou s našim otcem biskupem Antonínem. Vice fotografií můžete shlédnout ve fotogalerii. 

107-skolka-oveckaBěhem roku nás čekala revitalizace svahu na školní zahradě. 103-skolka-ovecka

Další reportáže vždy v čase 9.12 z českého rozhlasu:

 

 

V sobotu dne 26.6.2021 ve 14.00 v chrámu sv. Mořice se uskutečnila děkovná mše svatá za 10 let našeho působení. 

 

 

Modlitba za uzdravení otce arcibiskupa

V modlibách za uzdravení našeho otce arcibiskupa Jana Graubnera, který byl počátkem prosince hospitalizován s nemocí covid-19a za uzdravení otce biskupa Josefa Nuzíka jsme pamatovali každý den. Děti také nakreslili otci arcibiskupovi obrázky, které mu po jeho zlepšení zdravotního stavu  předala nemocniční kaplanka.

 

 

 

Pozdrav od betlémské ovečky pro naše ovečky

V pondělí 6. ledna 2020 ulicí Na Hradě procházeli tři králové na koních a zavítali i k nám.

 

 

Vánoční přání

bez názvu

Návštěva otce biskupa na Kurii

Před druhým výročím od biskupského svěcení jsme s dětmi navštívili Kurii a popřáli otci biskupovi Josefovi.

 

Setkání církevních mateřských škol

27. května 2019 oslavili děti z CMŠ 1150. výročí smrti svatého Cyrila. Po stopách sv. Cyrila se jmenoval projekt, schválený SMOl, na základě kterého mohla naše CMŠ Ovečka uskutečnit setkání mateřských škol. Z oslovených 4 mateřských škol církevních i státních se zúčastnili kromě našich dětí i děti z Litovle.

 

Biblická škola

Každý rok naše CMŠ Ovečka požehná studenty biblické školy Andrew Wommacka z Velké Británie s níž již 6 rokem spolupracujeme. Letošní setkání bylo koncipováno do ztvárnění příběhu o Jonášovi a velrybě a o rybářích. Děti si tak mohli zazpívat anglické písně s ukazováním a stát se herci v hraných příbězích z evangelia.

 

Volá tapír, třiďte papír!

 pohV loňském roce 2018 jsme již podruhé vyhráli za skokana roku navíc obdrželi částku 4.000,- Kč. Dokážeme letos překonat SKOKANA ROKU? 

 

Překonat svůj vlastní rekord se stalo tak velkou motivací, že ve sběru papíru jsme obdrželi finanční výhry i pohár za tapprvní místa. Částku 4.000,- Kč jsme vyhráli za skokana roku ve skupině mateřských škol, 1. místo a tím i nejlepšího sběrače papíru s částkou 5.000,- Kč a pohár jsme společně s dětmi převzali na tribuně Horního náměstí při prvomájových oslavách města Olomouce.                           pohá

 

 

 

 

Pan primátor čte dětem

IMG-2171Ve čtvrtek v poledne přišel pan primátor přečíst dětem pohádku před spaním. Připravili jsme mu knihu od otce kardinála Tomáše Špidlíka "Profesor ULIPISPIRUS a jiné pohádky". Děti se celý den těšily na setkání a po obědě přišel ten čas, kdy ulehly do svých postýlek. 

 

 

 

 

Návštěva tří králů

Jako každý rok, i letos jsme se mohli těšit z návštěvy tří králů, kteří do naší školky přišli 7.1.2019 v 10 hodin. Druhým rokem mezi králi byl i duchovní zakladatel naší školky otec biskup Antonín. Před třemi lety otec Antonín jako školní kaplan přijel svým modrým autem Zafira z arcibiskupství se slovy "Na arcibiskupství byli tři králové i s koni a já jsem je poslal do naší školky". Opravdu za okny naší třídy Sluníček králové na koních a za chvíli už zpívali v naší školce.  Koníci hleděli do oken, děti nalepení na oknech. Byla to krásná chvíle pro všechny zůčastněné. Od doby, kdy náš otec Antonín byl vysvěcen na  pomocného biskupa přichází jako jeden ze tří králů a děti se moc těší, jak mohou zazpívat a opět jej vidět.


 

 

 

Koncert nejen pro CMŠ Ovečka v Olomouci

Koncert jako dar od duchovního zakladatele CMŠ Ovečka v Olomouci      konce1

 

kon3  Našemu otci biskupovi Antonínovi  Baslerovi velice děkuji za tuto akci. Vím, že mu na naší Ovečce od svého budování velice záleželo a byl vždy velkou oporou při budování našeho velkého Božího díla, které se opravdu povedlo.  CMŠ Ovečka byla  koncvždy jeho srdeční záležitostí. Přestože již nemohl vykonávat pozici školního kaplana se o školku  zpovzdálí zajímá a v modlitbě každý den vzpomíná. Mons. Antonínovi na  Ovečce stále záleží, což bylo zřejmé i z této akce, kterou zaštítil. 

Číst dál...

Mše svatá za misie říjen 2018

 Každoročně si v naší CMŠ Ovečka připomínáme život dětí na jiném kontinentu. Letošní misijní týden jsme oslavili společnou bohoslužbou s otcem biskupem.

 

 

Návštěva z Noerdlingenu

Dne 6. července 2018 naši CMŠ Ovečka navštívila skupina 21 farářů a farářek Evangelicko-lutheránského děkanátu  Noerdlingen.  V tomto bavorském městě jsou zřizovatelem podobné mateřské školky. Byly zaujati naší koncepcí, vedením náboženské  pedagogiky, jejím názorně didaktickým pojetím a vedením k misijní činnosti. 

 

Český rozhlas Olomouc

 Reportáž o naší školce vysílaná v Českém rozhlase

Poslechnout reportaz

 

Postní doba - kříži se podobat

Postní doba je každým rokem prožitkem k přiblížení se našemu Pánu a uvědomění si utrpení bez něhož není vykoupení. V naší CMŠ Ovečka jsme  v tuto dobu přivítali návštěvu z  Velké Británie.

Misionáři z Anglie

23. března 2017 naši CMŠ jako každý rok i letos navštívili misionáři z Anglie z biblické školy Andrew Wommacka. Při této příležitosti si děti mohli zazpívat a sehrát dramatické vystoupení v anglickém jazyce. Misie v ČR probíhá již od roku 2015 a studenti z Anglie vždy přicházejí do naší CMŠ s novým programem.

 

Požehnání třídy Hvězdiček, setkání po 5 letech od založení

DSCN5193Sobotní dopoledne 17. září  chrám sv. Michala v Olomouci zaplnili rodiče a děti Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci. Děkovnou mší svatou siDSCN5195připomněli důležitost setkání, které spojuje bývalé i současné děti vzpomínka, kdy společně se svými kamarády, učitelkami, P. Antonínem a rodiči vytvářeli společenství, jednu rodinu, kterou zaštiťuje Bůh. První slova Bůh je Láska a je s námi provázela děti každý den. Děti měli a mají možnost prožívat tuto Boží přítomnost v jednáních svých učitelek.

Základy křesťanských hodnot, ideály pravdy si následně odnášejí na základní školy. "Školka" Ovečka je mateřskou školou, kde se nemusíme bát mluvit o Bohu, ale můžeme si o Hospodinových milostech povídat, oslavovat Jej a především společně žít podle Písma.

Číst dál...

Setkání s Markem Ebenem ve školce

DSCN2620DSCN2621Ve středeční podvečer 30. září 2015 jsme v naší CMŠ Ovečka přivítali herce, zpěváka a moderátora Marka Ebena. Společně jsme si při čaji povídali o školce a příhodách ze života. Pan Marek Eben si zavzpomínal na předškolní a školní léta a následně jej čekalo vystoupení v chrámu sv. Michala v Olomouci.  

marekeben
DSCN2625
podpis Marka Ebena.jpegDSCN2627

 

 

III. setkání církevních mateřských škol

DSCN1660Jako každý rok, tak i letos se uskuteční setkání dětí z církevních mateřských škol zřizovaných arcibiskupstvím olomouckým. Je to již potřetí, kdy děti prožijí společnou mši svatou a následně si zasoutěží.

 

Pan ministr čte dětem

kniha
Pozvání do naší "Ovečky" přijal pan ministr Marian Jurečka, děti s očekáváním vyčkávali, kdy zazvoní a uvidí, jak takový pan ministr vypadá a co se následně bude dít, příjde si popovídat a číst pohádku.

 

Otec arcibiskup čte pohádky dětem

otec arcibiskup1Ve středu 17. září 2014 jsme po obědě netrpělivě čekali na zazvonění u venkovních dveří, kdy k nám zavítá otec arcibiskup Jan. Uslyšeli jsme zvonění a v domácím telefonu se ozvalo "Graubner". To byla chvíle, kdy se dětem v naší CMŠ Ovečka v Olomouci rozzářila očka a pusinky zmlkly. Jakmile však otec arcibiskup vstoupil, děti byly hovorné.

 

Setkání církevních mateřských škol

setkaniCMSsetkaniCMSkVe čtvrtek 29.5. 2014 se děti z naší CMŠ Ovečka v Olomouci v kostele sv. Michala setkali s dětmi z dalších církevních mateřských škol, které zřizuje arcibiskupství olomoucké. Společné chvíle jsme zahájili mši svatou a následně i soutěžemi v arcibiskupském kněžském semináři. Setkání církevních mateřských škol se letos konalo podruhé a tak buduje svoji tradici.

Den arcidiecéze se slavil také v mateřské škole Ovečka

V sobotu 23. listopadu 2013 při výročí oslav naší arcidiecéze praskala olomoucká Církevní mateřská škola Ovečka ve švech. Ráno se sem začaly sjíždět vedoucí učitelky a ředitelky církevních školek zřizovaných olomouckým arcibiskupstvím a připravily si prezentaci své školy. Návštěvníkům se tak kromě domácí MŠ Ovečka představily i mateřské školy z Přerova, Prostějova, Kojetína a Litovle.

Číst dál...

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login