Webové stránky Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci splňují požadavky dle par. 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb. o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Pro popis informací na tomto webu je použit značkovací jazyk HTML, pro popis vzhledu pak stylový předpis CSS. Obsah webu je dostupný a čitelný, informace jsou srozumitelné a přehledné, obsahové bloky jsou rozděleny do nadepsaných celků.

Informace prezentované v jiných formátech

Na webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové nebo hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory jsou v textu vyznačeny daným typem souboru a zpravidla i jeho velikostí.

Nejčastější použitý formát je PDF. Tyto soubory umí zobrazit většina současných prohlížečů, případně je potřeba mít v počítači nainstalován některý z PDF prohlížečů, např. Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránce společnosti Adobe.

V některých případech jsou dokumenty zveřejněny ve formátu aplikací Microsoft Office. Jedná se především dokumenty s příponami DOCX, XLSX a PPTX či PPSX. Pro zobrazení jejich obsahu je třeba mít nainstalované jejich prohlížeče. Zdarma je můžete stáhnout na stránkách společnosti Microsoft. Zde jsou odkazy na prohlížeče formátů: DOCXXLSXPPTX a PPSX.

Některé soubory se nacházejí v komprimovaných archívech typu ZIP. Žádané soubory jsou pak dostupné po „rozbalení“ archívu. Většina systémů obsahuje integrovaný komprimační nástroj, případně si pro PC můžete stáhnout bezplatný program 7-Zip.

Kontakt na webmastera

Své případné náměty, postřehy či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek, stejně jako dotazy, návrhy nebo připomínky týkající se obsahu webu či důvodnému podezření, že webová stránka nesplňuje požadavky výše uvedených paragrafů, můžete psát na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..