Napsali o nás

2013

Děti z olomoucké Ovečky oslavily 95. narozeniny P. Kryla

Významné životní jubileum P. Antonína Kryla, který ve středu 12. června 2013 oslavil 95. narozeniny, s ním oslavily také děti z olomoucké Církevní mateřské školy Ovečka. Přinesly mu vlastnoručně vyrobený dárek a zazpívaly několik písniček.

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 14 Červen 2013

Více informací - odkaz

 

Děti z církevních školek budou putovat na Kopeček

Více než stovka dětí zaplní ve čtvrtek 16. května 2013 poutní baziliku na Svatém Kopečku u Olomouce. Uskuteční se zde totiž vůbec první pouť církevních mateřských škol (CMŠ). Kromě bohoslužby je pro děti připravena také řada soutěžních úkolů, které se inspirovaly svatými Cyrilem a Metodějem.

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 16 Květen 2013

Více informací - odkaz

 

Sen, který se naplňuje: u sv. Michala vznikla schola Ovečka

Už několikrát se farář olomouckého kostela sv. Michala, P. Antonín Basler, pokoušel dát dohromady scholu, která by zpívala při nedělní dětské mši svaté. Žádné seskupení malých zpěváků však zatím nemělo dlouhého trvání, až letos…

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 3 Leden 2013

Více informací - odkaz

 

Olomoucká ZŠ sv. Voršily otevřela dveře pro návštěvníky

Den otevřených dveří na základní škole sv. Voršily v Olomouci je již tradiční akcí, letos se uskutečnil ve čtvrtek 10. ledna 2013. O týden později, tedy ve čtvrtek 17. ledna, se na škole bude konat také zápis dětí do první třídy.

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 11 Leden 2013

Více informací - odkaz

 

2012

Děti z Ovečky navštívily svého pastýře

V adventní čas měly děti z Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci napilno. Pravidelná měsíční mše v kostele sv. Michala, návštěva divadelního představení, ale především zajištěním vánočního představení pro Arcibiskupský kněžský seminář, kam děti velice rádi chodí na bohaté občerstvení, po vystoupení s písněmi, básničkami a tancem zasloužené.

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 22 Prosinec 2012

Více informací - odkaz

 

Děti z olomoucké školky už si mají kde hrát

Úsilí rodičů a příznivců Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci, kteří se v uplynulých měsících zapojili do budování venkovního hřiště pro mateřinku, bylo v úterý 18. září korunováno úspěchem a nové hřiště v prostorách kněžského semináře se dočkalo požehnání.

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 20 Září 2012

Více informací - odkaz

 

Děti z mateřské školy navštívily Arcibiskupský palác

V úterý 24. července 2012 navštívila Církevní mateřská škola Ovečka v Olomouci již poněkolikáté Arcibiskupský palác. Děti měly v paměti předvánoční setkáni s otcem arcibiskupem, proto se těšily i tentokrát.

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 31 Červenec 2012

Více informací - odkaz

 

Zahrada kněžského semináře slouží i dětem

Po téměř roce od svého otevření se Církevní mateřská škola Ovečka v Olomouci dočkala také venkovního hřiště. Před více než měsícem bylo otevřeno v areálu Arcibiskupského kněžského semináře a na jeho zprovoznění má zásluhu také dotace města Olomouce.

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 12 Červenec 2012

Více informací - odkaz

 

Děti z olomoucké církevní školky navštívily ZŠ sv. Voršily

Na den otevřených dveří, který ve čtvrtek 12. ledna 2012 uspořádala Základní škola sv. Voršily v Olomouci, se vypravily také děti z Církevní mateřské školy Ovečka. Pro malé předškoláky si s pomocí svých učitelek připravily program žáčci prvních tříd, své dovednosti ale mohly předvést i děti ze školky.

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 16 Leden 2012

Více informací - odkaz

 

2011

FOTO: Olomoucká školka zahájila advent

Začátek adventní doby oslavili v olomoucké církevní mateřské škole Ovečka s dětmi i rodiče, v sobotu 26. listopadu 2011 se totiž společně sešli k výrobě adventních věnců. O několik dní později se pak děti připravily na příchod svatého Mikuláše, a to pečením perníčků. Snímky ze života školky zachytil P. Antonín Basler.

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 5 Prosinec 2011

Více informací - odkaz

 

Arcibiskup Graubner požehnal prostory olomoucké církevní školky

V nové církevní mateřské škole, která přes prázdniny vznikla v domě nedaleko olomouckého kostela sv. Michala v ulici Na Hradě, bylo ve středu 14. září 2011 pořádně těsno. Kromě čtyř desítek dětí, které zařízení pravidelně navštěvují, sem totiž v dopoledních hodinách přišla řada pozvaných hostí v čele s arcibiskupem Janem Graubnerem, který nedávno otevřené prostory požehnal.

Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk - 16 Září 2011

Více informací - odkaz

 

Olomoucká školka Ovečka přivítala první děti

Do nově otevřené církevní mateřské školy Ovečka, která sídlí v centru Olomouce, přišly dnes ráno první děti a s nimi i jejich maminky. Slavnostní požehnání prostor školky se uskuteční za dva týdny, ve středu 14. září 2011 za přítomnosti olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera.

Tiskové středisko České biskupské konference - 1. Září 2011

Více informací - odkaz

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login