Nástěnka Srdíčka

Milí rodiče,

vítáme vás na stránkách naší třídy – třídy Srdíček. Naleznete zde informace týkající se naší třídy, které budou samozřejmě k dispozici i v šatně a v neposlední řadě vám je mile rády sdělíme osobně.

Na tomto místě naleznete i aktuální básničky a písničky, se kterými byly děti v daném týdnu seznámeny. Doporučujeme tedy sledovat nejen sekci „Písničky a básničky …“, ale i tuto nástěnku.

Těšíme se na spolupráci :-)

 

♥   ♥   ♥        paní učitelky ze Srdíček      ♥  ♥  ♥ 

♥  ♥  ♥

Život v lese

V uplynulém týdnu se děti seznamovaly s prostředím v lese, s jeho obyvately a jejich způsoby života. Učily se rozlišovat listnaté a jehličnaté stromy, lesní plody, které tam rostou a jsou i člověku k užitku.

Vyzkoušely si překážkovou dráhu, která simulovala pohyb zvířat  v lese (srnka přeskakuje překážky, medvěd leze do svého brlohu nebo had se plazí v úzkém prostoru).

Tvořením lesních plodů z barevných a krepových papírů si děti procvičovaly stříhání a lepení.

Mezi nejoblíbenější aktivity týdne patřilo učení se nových básniček a písniček.

Číst dál...

Podzim chutná

Modrá, zelená, žlutá, to byly barevné dny tohoto týdne, naučili jsme se rozlišovat ovoce a zeleninu. Také písně: “Šla Nanynka do zelí, Šel zahradník do zahrady, Koulelo se koulelo, Cib, cib, cibulenka“. Četli jsme si před spaním pohádky o Žofce. Cvičili jsme, jako ježci  lezení na žebřinách, lezení na žíněnce , pod nářadím  i na lavičce. Zahráli jsme si pohybovou hru na „Kompot.“ Básěň :

„DÝNĚ „

Tatínek se v síni zavřel včera s dýní.

Vrzalo to, šplouchalo, snad se mu nic nestalo.

Teď u dveří líně sedí dutá dýně

Cení zuby, mrká si, daleko má do krásy.

Hledání pokladů nám přineslo plno úkolů.  Děti se nabudili písničkami o pirátech s pokřikem „HEJ HOU!“ Stavěli jsme domečky z přírodnin, zpívali jsme písně o zvířátkách a také soutěžili se šiškami.  Nakonec jsme našli zahrabaný poklad v listí!

V pátek jsme váleli těsto, strouhali jablíčka a upekli štrúdl. 

Číst dál...

Ovoce a zelanina

Tento týden děti poznávaly během oranžových, červených a modrého dne ovoce a zeleninu stejných barev, jako dny. Učily se rozdíly mezi ovocem a zeleninou, kde rostou, proč na podzim ovoce opadává ze stromu apod. Při tvořivé činnosti vyráběly společně velkou dýni z papíru či švestkový strom, nebo také muchomůrky z korku a ořechových skořápek. Dětem se velmi zalíbila písnička Hop hej cibuláři jedou, kterou si často opakovaně zpívaly nebo říkanka Lezu, lezu:

Lezu, lezu po žebříčku, spočinu si na chviličku. Až nahoru vyšplhám, jablíček si natrhám. 

4. 10. děti během katecheze seznámil bratr kapucín se Sv. Františkem z Assisi a s jeho službou chudým.

 

 

 

Bezpečně na silnici

Tento týden jsme si hravým povídáním říkali o dopravních prostředcích. Jaké jsou bezpečné pravidla na silnici. Taky jsme si s Bětuškou a Matýskem zopakovali pravidla, které používame ve školce. Prolínali jsme povídání s cvičením na říkanky: „Letadlo, Vlak,Tú, tú, tú, Kolo“.

 

Číst dál...

Bezpečná pravidla kolem nás

V uplynulém týdnu jsme se s dětmi zaměřili na školní pravidla, která se týkají bezpečného pobytu a pohybu po budově, při hře i práci či na vycházce. V MŠ se řídíme především 12ti pravidly, např. pusinkovým- dítě se má ptát, pokud něčemu nerozumí, něco chce či potřebuje.

Za pomocí loutek Prasátka a Medvídka Pú jsme si hráli na to, jak se chovat při hře s kamarády. S Bětuškou a Matýskem jsme zase prošli celou školku a podívali se, kde jsou bezpečnostní značky a co nám říkají, např. na co se nesmí sahat (tady platí ručičkové pravidlo), kde je úniková cesta ze školky při nebezpečí, kde je hasicí přístroj apod.

Děti si stále zpívají písničky, které se naučily v minulých týdnech, proto jsme začali s novou písní  Vítáme Tě mezi námi Pane.

Matýsek a Bětuška mají své místo, i já mám své místo

Vyprávění příběhů s Matýskem a Bětuškou hravou formou, aby si děti  uvědomovali sami sebe, své jméno i své místo ve školce.

V týdnu jsem navštívili otce arcibiskupa v arcibiskupském paláci. Děti mu krásně popřáli a zazpívali písničky v doprovodu hrála p. ředitelka na kytaru. Písně: „Já v srdci lásku velikou mám“,

„Kde je  Boží Království“ptak

Kde je Boží království, kde je Boží království,

kde království Boží jen je?

Kde je, tu je, kde je tam je, vpravo , vlevo,

nahoře, dole, na kopci, taky na půdě.

Jméno „Maria“ jsme oslavili katechezi s otcem Janem, milými příběhy a písničky „Toto je den“

S dětmi jsme cvičili „Na žábu, Na kočku a kocoura“ hráli jsme pohybové hry,   které děti moc bavili a všechny se zapojili.

Stále jsme opakovali jména, aby se děti oslovovali hezky jménem pomocí kruhové hry „Kuk do okýnka“ „Málo, nás“

Číst dál...

Seznamujeme se s MŠ

První týden ve školce se děti seznamovaly s novými kamarády a personálem. Také se učily poznávat svoje značky a místa v jednotlivých místnostech. Děti zažívaly první zkušenosti s pravidly, podle kterých se ve školce v kolektivu chováme či podle nich pracujeme. Učily se zdravit, prosit o něco a děkovat nebo se modlit před každým jídlem. Hned od prvního dne si děti nejen hrály, ale i cvičily, kreslily, zpívaly známé písničky, poslouchaly klasické pohádky a povídali si o svých zážitcích z prázdnin. Velmi se jim také líbily vycházky do přilehlého městského parku nebo návštěvy školní zahrady s prolézačkami a houpačkami. 

Středa 6. 9. byla dnem oblíbené hračky, kdy si každé dítě mohlo přinést z domova svoji milovanou hračku či knihu. Po představení oblíbených hraček děti vesele povídaly, proč je mají rády a také si je navzájem půjčovaly.

Ke konci týdne děti "srdíčkové" třídy zažily společný nácvik písniček Kde je Boží království a Já v srdci lásku velikou mám s dětmi všech tří tříd školky. Tyto písně zazpívají 12. 9. otci arcibiskupovi během blahopřání k jeho narozeninám.

 

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login