Nástěnka Srdíčka

Milí rodiče,

vítáme vás na stránkách naší třídy – třídy Srdíček. Naleznete zde informace týkající se naší třídy, které budou samozřejmě k dispozici i v šatně a v neposlední řadě vám je mile rády sdělíme osobně.

Na tomto místě naleznete i aktuální básničky a písničky, se kterými byly děti v daném týdnu seznámeny. Doporučujeme tedy sledovat nejen sekci „Písničky a básničky …“, ale i tuto nástěnku.

Těšíme se na spolupráci :-)

 

♥   ♥   ♥        paní učitelky ze Srdíček      ♥  ♥  ♥ 

♥  ♥  ♥

Moje maminka *

Tento týden jsme tvořili přáníčka pro maminky, malovali její portrét. Povídali si o rodině, co všechno maminka pro nás dělá. O mamince Panně Marii nám povídal v katecheze Otec Jan Regner. Zazpívali jsme si  písně : "Ovečka Kudrnatá", "Ťuky, ťuk", "Maria je naše maminka". Pilně jsme cvičili na besídku ke dni matek.  Básnička: „Maminečko moje“

Maminečko moje

já jsem dítko Tvoje,

 ty jsi pro mě sluníčko,

 zázemí a teplíčko.

 Já zas tvoje zlatíčko,

co tě zlobí maličko.

 Kytičku ti z lásky dám,

 protože tě moc rád mám.

Přišlo k nám do školky divadélko: "Ježkova dobrodružství", které se dětem moc líbilo, protože se mohli také zapojit. Na konci týdne jsme si s paní doktorkou povídali o záchraně, první pomoci jak můžeme pomoci kamarádovi i sobě.

Panna Maria, vzor pro celou církev

niepokalanaV tomto zkráceném týdnu jsme se s dětmi blíže seznámili s životem Panny Marie. Květen jako měsíc Panny Marie. Děti také začaly plnit náš projekt "Děláme radost Panně Marii", který nás bude provázet celým měsícem. Cílem projektu je dělat dobré skutky, pomáhat si, chovat se k sobě pěkně nebo třeba pěkně jíst – pokud se dětem něco z toho podaří, mohou si nalepit srdíčko k obrázku Panny Marie a tím ho ozdobit.

Číst dál...

Život zvířat na statku i v lese

Děti se seznámili s domácími i lesními zvířaty a jejich mláďaty.  Poznávali, kde žijí  co jedí a jednotlivé rozdíly mezi nimi.  Píseň: „Když jsem já sloužil…“ Četli jsme si z Bible a povídali o tom, kdo stvořil všechny zvířátka a rostliny. Vytvořili hnízdečka pro ně. Píseň: „Kdo stvořil“

Cvičili jsme jako v „lese“ s pohybovou hrou „Sova“

Hráli jsem divadlo „ O Budulínkovi“ Píseň: „Běží liška k Táboru“ a takovou lišku jsme si namalovali.

unnamed 1

Lidské tělo a naše zdraví

Od pondělí do pátku jsme si povídali s Bětuškou a Matýskem o lidském tělu.

Osvojili jsme si jednotlivé částí těla pomocí písní“ Hlava, ramena, kolena.“

Počítali jsme  a obtiskovali  prsty do plastelíny, kreslili její obrysy i celého těla.

Píseň: “ Každá ručka má prstíčky.“

V úterý  jsme pro děti připravili „Honbu za pokladem“ Děti v parku hledali úkoly, které následně plnily, poznávali hmyz pod lupou, hledali přírodniny, barvy, učili se pravidlům, ochraně přírody a nakonec našli poklad.

IMG 8246

Koncem týdne jsme navštívili  Rozárium kde na děti čekal krásný program „ Dny Země.

 

Všechno raší, všechno pučí, celá země rozkvétá

O221 2V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o jaře, květinách, životu v trávě a mezi květinami. Děti se seznámily s některými druhy hmyzu, který můžeme najít v trávě jako např. beruška, pavouk, ploštice, mravenec, atd.

Číst dál...

Zázrak nového života

Tento týden jsme si s dětmi povídali, jak prožili Velikonoce a tradice spojené s Velikonočním pondělím.  Tvořili jsme pomlázku a skládali jsme si u stolečku :motýlky, housenky, berušky  u čehož si děti rozvíjeli jemnou motoriku, tvořivost a fantazii.

Číst dál...

Kříž života mi sílů dává

V tomto zkráceném týdnu, jsme poctivě vymalovávali poslední kamínky na naší "postní cestě" a sledovali, jak se naše cesta blíží do konce – Velikonoce.

V pondělí jsme si s dětmi blíže představili posledních 5 zastavení křížové cesty. Také jsme navštívili otce biskupa Antonína s přáním požehnaných Velikonoc a zazpívali jsme mu písně "Byl jsi tam" a "Mě má rád Bůh".

Číst dál...

Kříž života mi sílů dává

V tomto zkráceném týdnu, jsme poctivě vymalovávali poslední kamínky na naší "postní cestě" a sledovali, jak se naše cesta blíží do konce – Velikonoce.

V pondělí jsme si s dětmi blíže představili posledních 5 zastavení křížové cesty. Také jsme navštívili otce biskupa Antonína s přáním požehnaných Velikonoc a zazpívali jsme mu písně "Byl jsi tam" a "Mě má rád Bůh".

Číst dál...

Rosteme společně - stvoření světa

IMG 20180313 090440Tento týden jsme zahájili novou básničkou "Čáp", kterou jsme si doprovodili pohybem. A v návaznosti na to jsme s dětmi cvičili stoj na 1 noze a následně "holubičku". Dále jsme se blíže seznámili s 7.-9. zastavením křížové cesty. A nakonec jsme zopakovali píseň na mši svatou "Kříž je spásy znamení".

Číst dál...

Umíme si něco odepřít

IMG 20180228 091840Na začátku týdne jsme si s dětmi představili "naši třídní postní cestu"na které děti mohou celou postní dobu sledovat, jak se blíží Velikonoce. Také jsme si představili projekt, který nás bude provázet celou postní dobou. Děti budou každý týden plnit nějaký úkol a komu se to povede nalepí si srdíčko do tabulky. Úkol na tento týden byl – SNÍM CELÉ JÍDLO/SVAČINU, většině dětí se to povedlo splnit ještě ten den.

Také jsme si s dětmi pověděli něco o křížové cestě, vysvětlili jsme si kdo ji vykonal a proč. Kolik má zastavení a kdo v ní hlavně vystupuje. Blíže jsme si rozebrali první 3 zastavení, jejichž události jsme se snažili převést do našeho života, jestli se nám někdy stalo něco podobného a jak jsme se cítili.

Číst dál...

Jak jsme slavili masopust

IMG 20180213 091512V tomto týdnu jsme s dětmi oslavili MASOPUST a začali jsme naši cestu postní dobou.

V pondělí jsme si s dětmi povídali o masopustu, představili jsme si tradice spojené s masopustem, masopustní průvod, a masky v průvodu. Začali jsme se učit novou básničku "Šašek", kterou jsme doprovodili pohybem. Zahráli si pohybovou hru "Masopust" a nakonec děti vymalovávaly omalovánku "Masopustní průvod".

Číst dál...

Postní doba aneb cesta lásky

V tomto týdnu se děti dozvěděly něco o postní době. Pondělí si prožily v katechezi podle Fr. Ketta – "Jako kříž stát" a na kostce lásky si vykutálely "Miluj jako první".

Číst dál...

Země barvy mění

V pondělí jsme se s dětmi společně přivítali, povídali jsme si o tom, co jsme prožili o víkendu( rozvoj vyjadřovacích schopností).

Také jsme se přivítali s Bětuškou a Matýskem a společně házeli kostkou lásky -milovat všechny bez rozdílu

Číst dál...

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login