Nástěnka Srdíčka

Milí rodiče,

vítáme vás na stránkách naší třídy – třídy Srdíček. Naleznete zde informace týkající se naší třídy, které budou samozřejmě k dispozici i v šatně a v neposlední řadě vám je mile rády sdělíme osobně.

Na tomto místě naleznete i aktuální básničky a písničky, se kterými byly děti v daném týdnu seznámeny. Doporučujeme tedy sledovat nejen sekci „Písničky a básničky …“, ale i tuto nástěnku.

Těšíme se na spolupráci :-)

 

♥   ♥   ♥        paní učitelky ze Srdíček      ♥  ♥  ♥ 

♥  ♥  ♥

Rosteme společně - stvoření světa

IMG 20180313 090440Tento týden jsme zahájili novou básničkou "Čáp", kterou jsme si doprovodili pohybem. A v návaznosti na to jsme s dětmi cvičili stoj na 1 noze a následně "holubičku". Dále jsme se blíže seznámili s 7.-9. zastavením křížové cesty. A nakonec jsme zopakovali píseň na mši svatou "Kříž je spásy znamení".

Číst dál...

Umíme si něco odepřít

IMG 20180228 091840Na začátku týdne jsme si s dětmi představili "naši třídní postní cestu"na které děti mohou celou postní dobu sledovat, jak se blíží Velikonoce. Také jsme si představili projekt, který nás bude provázet celou postní dobou. Děti budou každý týden plnit nějaký úkol a komu se to povede nalepí si srdíčko do tabulky. Úkol na tento týden byl – SNÍM CELÉ JÍDLO/SVAČINU, většině dětí se to povedlo splnit ještě ten den.

Také jsme si s dětmi pověděli něco o křížové cestě, vysvětlili jsme si kdo ji vykonal a proč. Kolik má zastavení a kdo v ní hlavně vystupuje. Blíže jsme si rozebrali první 3 zastavení, jejichž události jsme se snažili převést do našeho života, jestli se nám někdy stalo něco podobného a jak jsme se cítili.

Číst dál...

Postní doba aneb cesta lásky

V tomto týdnu se děti dozvěděly něco o postní době. Pondělí si prožily v katechezi podle Fr. Ketta – "Jako kříž stát" a na kostce lásky si vykutálely "Miluj jako první".

Číst dál...

Jak jsme slavili masopust

IMG 20180213 091512V tomto týdnu jsme s dětmi oslavili MASOPUST a začali jsme naši cestu postní dobou.

V pondělí jsme si s dětmi povídali o masopustu, představili jsme si tradice spojené s masopustem, masopustní průvod, a masky v průvodu. Začali jsme se učit novou básničku "Šašek", kterou jsme doprovodili pohybem. Zahráli si pohybovou hru "Masopust" a nakonec děti vymalovávaly omalovánku "Masopustní průvod".

Číst dál...

Země barvy mění

V pondělí jsme se s dětmi společně přivítali, povídali jsme si o tom, co jsme prožili o víkendu( rozvoj vyjadřovacích schopností).

Také jsme se přivítali s Bětuškou a Matýskem a společně házeli kostkou lásky -milovat všechny bez rozdílu

Číst dál...

Zima v cizích krajích - Eskymáci

igluTento týden jsme si s dětmi povídali o polárních oblastech - ARKTIDĚ, ANTARKTIDĚ a GRÓNSKU.

Děti pracovaly s glóbusem, s mapou, hledaly podobnosti, rozvíjely slovní zásobu, povídaly si o zvířatech a lidech v daných částech světa. Seznámily se s životními podmínky v Grónsku a jeho obyvateli – Inuity neboli Eskymáky. Přestavili jsme si, jak vypadá takové iglú či co to je psí spřežení a k čemu slouží.

Číst dál...

Své stopy zanechávám - to, to zebe

sněhulákV tomto týdnu jsme se s dětmi zaměřili na ZIMU. Toto roční období jsme si přiblížili motivační pohádkou "Krteček a Sněhulák". Děti měly za úkol poznat v jakém ročním období se příběh odehrává a také říct podle čeho to poznaly. Během práce s demonstračními obrázky k příběhu děti popisovaly, co vidí, v čem jsou obrázky stejné a v čem se liší.

Číst dál...

Nosím královskou korunu

Na začátku týdne jsme se s dětmi přivítali společnou modlitbou a pohlazením kamaráda vedle sebe(upevňování sociálních vztahů mezi dětmi – všichni jsme kamarádi).

Číst dál...

Hvězda vyšla

Tento týden, jsme si s dětmi povídali o Vánocích, jaké zvyky kdo má doma,jak prožily děti svátky.

Kdo měl ve vaně kapra a na co se musí dávat pozor, když se kapr jí.Že můžeme mít šupinatého a nebo lysce, jaký je mezi nimi rozdíl.

Číst dál...

Uvijeme věneček

 Betlém-barevněV pondělí jsme si povídali o adventu, zapálili jsme společně druhou svíčku na adventním věnci.

Povídání o Vánocích, o Ježíškovi – kdo to byl, kde se narodil, jak se jmenovali Ježíškovi rodiče…

(prohlížení dětské bible).

Číst dál...

Moje tělo a péče o něj

Tento týden jsme s dětmi probírali moje tělo a péče o něj. S dětmi jsme si povídali o jednotlivých částech těla, k čemu slouží jednotlivé části a orgány (plíce, srdce, mozek, nohy, ruce, kostra), a také jsme si pověděli, že máme 5 smyslů – zrak, chuť, čich, hmat a sluch.

Dále jsme si povídali, jak o své tělo správně pečovat. Musíme se umývat, čistit zuby, umývat si ruce po toaletě – nebezpečí žloutenky, co je to žloutenka.

Také jsme s dětmi skládali puzzle z lidského těla.

Číst dál...

Mikuláš pomáhá a co má rozdává

advent-wreath-1-300x289Na začátku týdne jsme si s dětmi pověděli, co je to ADVENT a na co se vlastně během něho připravujeme. Povídali jsme si o adventním věnci, přestavili jsme si náš třídní adventní kalendář a seznámili se s fialovou adventní barvou. Také jsme začali s naším projektem, který nás bude provázet celou adventní dobou. Heslo pro tento týden znělo "Bděte!" a úkolem bylo všímat si a pomáhat těm kteří potřebují.

Číst dál...

Počasí si s námi hraje

Jak už název napovídá, v tomto týdnu jsem si s dětmi povídali o počasí. Během celého týdne jsme společně pozorovali počasí a následně je zaznamenávali do našeho „týdenního kalendáře počasí“. Povídali jsme si o větru, slunci a změnách v počasí během celého roku. Také se děti seznámily s názvy čtyř ročních období – jaro, léto, podzim a zima, a pověděli jsme si co je pro ně charakteristické (počasí, oblečení, sportovní aktivity).

Dále jsme cvičili, hráli pohybové hry „Na vlaštovky“ a „Závody v krmení“. Seznámili jsme se s novými básničkami „Vítr“ a „Dešťové kapičky“, které jsme si doprovodili pohybem.

Číst dál...

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login