Nástěnka Srdíčka

Milí rodiče,

vítáme vás na stránkách naší třídy – třídy Srdíček. Naleznete zde informace týkající se naší třídy, které budou samozřejmě k dispozici i v šatně a v neposlední řadě vám je mile rády sdělíme osobně.

Na tomto místě naleznete i aktuální básničky a písničky, se kterými byly děti v daném týdnu seznámeny. Doporučujeme tedy sledovat nejen sekci „Písničky a básničky …“, ale i tuto nástěnku.

Těšíme se na spolupráci :-)

 

♥   ♥   ♥        paní učitelky ze Srdíček      ♥  ♥  ♥ 

♥  ♥  ♥

Léto je tu, honem na jahody

Čas skutečného léta přišel i do naší školky. Začátek týdne se ještě nesl ve znamení příprav besídky, kterou vám děti ve středu úspěšně předvedly. Trochu teorie o létu (letní sporty, počasí, typické aktivity jako je lízání zmrzliny apod.) jsme doplňovali skutečnými zážitky. Chodili jsme si hodně hrát na školní zahradu, do Botanické zahrady nebo Rozária, kde jsme si uspořádali piknik v trávě. Zpívali jsme si písničky např. Červený šátečku, hráli hry Perem šátečky, Na pracovité včelky v úlu nebo vytvářeli obrázky letního ovoce, loděk na moři či papírové květiny.

Pojďme do pohádek

Přivítali jsme se s dětmi v novém týdnu s písní „Vítáme tě ve školce. Házeli kostkou lásky „miluj všechny“ Cvičili jsme básničky a písničky na besídku.

Číst dál...

Pojďme do pohádky

Celý týden jsme se věnovali pohádkám, ať jejich povádáním, dramatizací, vytvářením jiných verzí pohádek a jejich konců, tak zpívání písniček o nich, tancování, hraním her na jejich téma či výtvarnému zpracování.

Jaké to byly pohádky? O veliké řepě, O neposlušných kůzlatech, O Budulínkovi, Děvčátko s paraplíčkem a Perníková chaloupka. Můžete si alespoň jednu společně zopakovat.

Moje rodina

Tento týden jsme si povídali o rodině, počítali jsme, kolik má členů a kdo všechno bydlí u nás doma. Zahráli jsme si nové hry na pozornost a paměť “Hádej, kdo to je, Hledej ježka“

Číst dál...

Jemná krása

Titulek Jemná krása v sobě ukrývá mnohé o hmyzu, který žije v trávě, na květinách, pod zemí i ve vzduchu. Děti si zahrály na pylné včeličky v úlu, prožívaly příběh červíka, který se prokousal jablkem ven nebo objevovaly krásu motýlů a květin, které k nim patří. Jsou jich také plné lidové písničky, které jsme zpívali a tancovali u nich. Hádanky a rébusy na toto téma jsou také zajímavé. Víte, která známá květina v sobě schovává číslo?

Moje maminko

Celý týden jsme pilně nacvičovali písně na „Noc kostelů“ kde budou naše děti vystupovat a zpívat.

Také jsme cvičili básničky a písničky na besídku, kterou připravujeme pro rodiče.

Číst dál...

Lidské tělo/Panna Marie

První polovina týdne byla věnována doplnění obsáhlého předcházejícího tématu lidské tělo o kosti, klouby a svaly. Povídali jsme si, jak to všechno funguje a jaké by to bylo, kdyby tomu tak nebylo. Každý den jsme začínali pořádnou rozcvičkou a také jsme dbali, abychom dokázali sníst zdravé jídlo, jako je zelenina, ovoce a celozrné pečivo.

Druhou část týdne po svátku jsme zaměřili na Pannu Marii, biblické příběhy o ní, o její lásce a pomoci druhým, o ní jako o mamince Pána Ježíše. Zkoušeli jsme zdramatizovat s dětmi příběh Zvěstování Panně Marii andělem.

Lidské tělo

Na začátku týdne děti popisovali své zážitky z Velikonoc. Povídali jsme si o lidových zvycích a jak je děti prožívaly.

Celý týden jsme si hráli na ordinaci, doktora a povídali si o lidském těle. Malovali jsme ruce, ústa, postavu člověka a říkali si, jak funguje naše tělo. Na návštěvu přišli loutky Bětuška a Matýsek a vyprávěli dětem, jak se o sebe starat a dbát na své zdraví.

Číst dál...

Velikonoce

Tento třídenní týden byl naplněný přípravou na Velikonoční svátky. Dodělávali jsme velikonoční slepičky, vajíčka, výzdobu a dárečky. Nacvičovali jsme básničky a písničky na jarní besídku, na kterou se můžete těšit. Také jsme byli popřát k Velikonocům a potěšit písničkami otce arcibiskupa a otce biskupy.

Těšíme se také všichni ze Srdíček na krásné Velikonoční svátky i prázdniny a přejeme i Vám, milí rodiče, požehnaný a příjemný čas Velikonoční.

 

Divoká zvířata a život v lese

Tento týden jsme si s dětmi povídali o lesních zvířatech. Jak se jmenují, mláďátka jejich zvířecí tatínci a maminky a také jak se správně chovat v lese.

Každý den jsme postupně vyplňovali postní cestu dobrými skutky dětí.

Číst dál...

Svět kolem nás *

Začátek týdne nám odstartovaly ranní chvály s otcem Gorazdem. Který děti zaujal natolik, že otevíraly pusinky. Ve středu nás navštívil a vedl chvály otec biskup Nuzík.

Číst dál...

Domácí zvířata a život na statku

Téma zvířat je u dětí velmi oblíbené. Nerozlišují ve svém věku domácí zvířata od ostatních jako dospělí. "Máme doma hada nebo v jezírku žábu", byla odpověď některých. Proto jsme každý den opakovali ty nejběžnější domácí zvířátka, a to v písničkách Skákal pes, Kočka leze dírou, Pásla ovečky, Já mám koně apod. Kreslit zvířata děti také dobře zvládaly, předvádět jejich pohyby či hlasy také umí. Dokonce projevovaly znalosti o tom, co které jí a kde bydlí. Opakováním si též upevnily názvy zvířecích maminek, tatínků a především mláďátek.kočka

Stvoření světa

Tento týden nám přinels mnoho změn a nových zážitků na akcích, které jsou vypsány v Plánu akcí. Vedle toho jsme ještě probírali Stvoření světa den po dni a vysvětlovali si, jak to všechno asi mohlo být. Také jsme téma zvárnili výtvarně, lepili jsme hvězdy Slunce, kreslili dinosaury a přírodu. Učili jsme se ukazovací písničky Kdo stvořil blikající hvězdy, Je velký náš Bůh a Kdo je králem džungle.

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login