Nosím královskou korunu

Uplynulý týden byl ve znamení svátku Tří králů, který teprve ohlásil konec vánočních svátků. Hned v pondělí přišli koledovat králové do školky v rámci Tříkrálové sbírky. Děti také mohly rozbalit dárky, které  pro ně nechal Ježíšek v MŠ a pořádně je vyzkoušet. Další dny jsme svátek ztvárňovali výtvarně (královské koruny, obrázky Tří králů, barevná začáteční písmena jejich jmen). Hráli jsme i hry na toto téma, hledali jsme poztrácené dary po třídě nebo napodobovali putování v sedle velbloudů či koníků po světě. Venku konečně napadl sníh, a tak si ho děti co nejvíc venku užívaly.

Naučili jsme se novou písničku Ježíš tě má rád:

/: Směj se, směj se, Ježíš tě má rád:/ 3x       /: Jsi jeho drahokam:/ 2x

Číst dál...

Hvězda vychází***

V tomto krátkém týdnu jsme si s dětmi povídali o svátcích, jak prožívali Vánoce. Opakovali jsme si příběh o narození Ježíška.  Děti si mohli pod stromečkem rozbalit nové  hry, které jim udělali velkou radost.

Číst dál...

Nástěnka Srdíčka

Milí rodiče,

vítáme vás na stránkách naší třídy – třídy Srdíček. Naleznete zde informace týkající se naší třídy, které budou samozřejmě k dispozici i v šatně a v neposlední řadě vám je mile rády sdělíme osobně.

Na tomto místě naleznete i aktuální básničky a písničky, se kterými byly děti v daném týdnu seznámeny. Doporučujeme tedy sledovat nejen sekci „Písničky a básničky …“, ale i tuto nástěnku.

Těšíme se na spolupráci :-)

 

♥   ♥   ♥        paní učitelky ze Srdíček      ♥  ♥  ♥ 

♥  ♥  ♥

Čas radosti, veselosti

Tento týden jsme s dětmi tvořili vánoční ozdůbky a zdobili s nimi  stromeček. Zpívali si vánoční koledy.   

Číst dál...

Uvijeme věneček

Adventní čas, rozjímání a adventní věnec propojuje všechno předvánoční dění ve školce. Začátek týdne se nesl ve znamení dolaďování a finišování s besídkou. Ve středu děti úspěšně zvládly svoje pro většinu z nich první vystoupení před rodiči a návštěvami. Koledy, které tak poctivě nacvičily, budou mít v záloze na Štědrý den. Určitě si je společně zazpívejte. Jsou to Zelená se chvojka, Jak jsi krásné neviňátko, My tři králové a moderní píseň Hvězdička. 13. 12. jsme si připomněli svátek sv. Lucie a staré předvánoční tradice. Také jsme každý den tvořili různé vánoční ozdoby, řetězy na stromeček, zvonečky apod., protože se již moc těšíme na Vánoce. Vy také, milí rodiče? 

Adventní čas

Tento týden jsme začínali s dětmi  modlitbou u první adventní svíce.

Tvořili jsme adventní věnec, Mikuláše, anděla, také adventní kalendář, který vyplňují děti každý den a ukazuje nám jak blízko je k narození Ježíška.

Číst dál...

Moje tělo a péče o něj

Uplynulý týden nám přinesl téma poznávání našeho těla, správné výživy či potřebného pohybu a důsledků špatné péče o něj. Děti zaujalo povídání a obrázky lidského těla, jak vypadá nejen zvenku, ale i uvnitř. Zpracovali jsme výtvarně srdce, které pumpuje krev, pěkný hrníček, který nám připomíná pitný režim nebo sáně, jako zástupce sportu a pohybu. Zazpívali a zatancovali jsme si také společně známou píseň Hlava, ramena, kolena, palce.

Stále podzimní čas dětem pomohly rozveselit tři pohádky, do kterých se mohly aktivně zapojit a užít si je.

Počasí si s námi hraje

Od pondělí do pátku jsme si s dětmi hráli na počasí, foukali jsme jako vítr, svítili jako sluníčko. Malovali jsme mraky, déšť, a vyráběly 3D hvězdy.

Povídali jsme si o migraci zvířat, kteří ptáci jsou stěhovaví. Létali jsme a řadili se jako vlaštovky na drát u písničky „Vlaštovičko leť.“

Číst dál...

Umím něco darovat

Tento týden jsme ve školce začali příběhem o sv. Martinovi, o lidské schopnosti dávat, pomáhat. Následovala katecheze o sv. Anežce, která téma dávání druhým zosobňovala celý svůj život s přesahem do dnešních dní.

Zabývali jsme se podzimním počasí, které přináší první sníh (Přijel k nám bílý kůň, zalehl nám celý dvůr), usínáním přírody a také přípravou zvířátek na zimu, zkracováním dní a úbytkem světla (Boudo, budko, kdo v tobě přebývá, Karafiátovi Broučci). Děti si užily čtvrteční den v maskách skřítků, víl či zvířátek.  

Poctivě se zabýváme nácvikem vánoční besídky.

Krásy podzimu

Děti tento týden poznávali  stromy, listy a jejich plody. Malovali jsme lístečky lipové, dubové, javorové. Dramatizovali jsme stromy,  jak shazují listy na podzim. Cvičili jsme s padákem jako „dešťové kapičky“ a přitom rozeznávali barvičky. Namalovali jsme si draka a naučili se o něm básničku:

Číst dál...

Přírodní živly

Téma přírodní živly jsme si přiblížili formou pokusů. Byl to koloběh vody v přírodě, jak vzniká vítr, plamen ohně, úrodná hlína. Hráli jsme si na vodu, vítr, oheň a hlínu s velkým hracím padákem, napodobovali jsme pohyb těchto živlů.

V úterý jsme měli dopoledne s hudebním divadlem- Lucinčina pohádková dobrodružství. Děti si aktivně prožily originální písničky a tanečky především o zvířátkách.

Páteční návštěva hřbitova v Černovíru se zapalováním svíček byla pro ně také zajímavý zážitek.

Život v lese

V uplynulém týdnu se děti seznamovaly s prostředím v lese, s jeho obyvately a jejich způsoby života. Učily se rozlišovat listnaté a jehličnaté stromy, lesní plody, které tam rostou a jsou i člověku k užitku.

Vyzkoušely si překážkovou dráhu, která simulovala pohyb zvířat  v lese (srnka přeskakuje překážky, medvěd leze do svého brlohu nebo had se plazí v úzkém prostoru).

Tvořením lesních plodů z barevných a krepových papírů si děti procvičovaly stříhání a lepení.

Mezi nejoblíbenější aktivity týdne patřilo učení se nových básniček a písniček.

Číst dál...

Cesta kolem světa – Misie

Tento týden jsme s dětmi letěli kolem světa, učili se poznávat jednotlivé kontinenty. Zpívali jsme písně: „Děti v Africe, Slon“

Číst dál...

Podzim chutná

Modrá, zelená, žlutá, to byly barevné dny tohoto týdne, naučili jsme se rozlišovat ovoce a zeleninu. Také písně: “Šla Nanynka do zelí, Šel zahradník do zahrady, Koulelo se koulelo, Cib, cib, cibulenka“. Četli jsme si před spaním pohádky o Žofce. Cvičili jsme, jako ježci  lezení na žebřinách, lezení na žíněnce , pod nářadím  i na lavičce. Zahráli jsme si pohybovou hru na „Kompot.“ Básěň :

„DÝNĚ „

Tatínek se v síni zavřel včera s dýní.

Vrzalo to, šplouchalo, snad se mu nic nestalo.

Teď u dveří líně sedí dutá dýně

Cení zuby, mrká si, daleko má do krásy.

Hledání pokladů nám přineslo plno úkolů.  Děti se nabudili písničkami o pirátech s pokřikem „HEJ HOU!“ Stavěli jsme domečky z přírodnin, zpívali jsme písně o zvířátkách a také soutěžili se šiškami.  Nakonec jsme našli zahrabaný poklad v listí!

V pátek jsme váleli těsto, strouhali jablíčka a upekli štrúdl. 

Číst dál...

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login