Nástěnka Srdíčka

Milí rodiče,

vítáme vás na stránkách naší třídy – třídy Srdíček. Naleznete zde informace týkající se naší třídy, které budou samozřejmě k dispozici i v šatně a v neposlední řadě vám je mile rády sdělíme osobně.

Na tomto místě naleznete i aktuální básničky a písničky, se kterými byly děti v daném týdnu seznámeny. Doporučujeme tedy sledovat nejen sekci „Písničky a básničky …“, ale i tuto nástěnku.

Těšíme se na spolupráci :-)

 

♥   ♥   ♥        paní učitelky ze Srdíček      ♥  ♥  ♥ 

♥  ♥  ♥

Stvoření světa

Tento týden nám přinels mnoho změn a nových zážitků na akcích, které jsou vypsány v Plánu akcí. Vedle toho jsme ještě probírali Stvoření světa den po dni a vysvětlovali si, jak to všechno asi mohlo být. Také jsme téma zvárnili výtvarně, lepili jsme hvězdy Slunce, kreslili dinosaury a přírodu. Učili jsme se ukazovací písničky Kdo stvořil blikající hvězdy, Je velký náš Bůh a Kdo je králem džungle.

Co spadne do země, vyroste

Tento týden jsem se přivítali s dětmi písní „Vítáme tě ve školce“. Povídali jsem si o prvních jarních kytičkách a hráli jsem si na ně. Také jsem si takovou květinu vyzdobili.

Číst dál...

Umím si něco odepřít

Něco si odepřít či se postit není téma jen tohoto týdne. Děti se seznámily s tím, proč si máme v tuto předvelikonoční dobu neco odříkat. Zpívaly jsme si u toho písničky s křesťanskou tématikou o spasení a přidávali si písničky s jarním obsahem Kampak jedeš Sluníčko, Čáp letí od moře či básnička Jaro:

Jaro, když má před sebou dvě taneční lekce,

jeho krok je opatrný, jako chůze lesní srny. 

Slunce přišlo na pomoc,

sbohem zimo, dobrou noc.

Jarní květiny jsme také vytvářeli z krepového papíru či kreslili voskovkami a pastelkami.

Masopust

Tento týden jsme zdobili třídu papírovými balonky, květy z krepového papíru, řetězy. Tvořili jsme masky, masky zvířat, kašpárka. Povídali jsme si na téma "Masopust“

Číst dál...

Všechny naše smysly

V uplynulém týdnu děti poznávaly svoje smysly a zjišťovaly, jak je obtížné vnímat jinak než jsou zvyklé. Třeba chodit se zavázanýma očima v doprovodu nebo se orientovat v prostoru sluchem.

Děti se učily, čím se díváme, posloucháme, chutnáme, čicháme a hmatáme, na co všechno jsou ještě oči a další čidla smyslů. Například na čtení, orientaci v prostoru, pozorování nebo uši i ruce také na orientaci v prostoru. Chuť a čich vnímáme často společně.

Zpívali jsme písničky Hlava, ramena, kolena, palce, Černé oči jděte spát, také je dramatizovali a tančily. Kreslili jsme a malovali obrázky na téma oči vodovými barvami, uši barevnými křídami. Učili jsme se i číst začáteční písmena svých jmen, hrály hru na Hledání zapomenutých písmen po třídě. Další hry, které jsme si vyzkoušeli, byly Ukaž odkud pípl ptáček? (orientace v prostoru sluchem) nebo hru na nevidomé (vodění kamaráda, který měl zavázané oči na jeho místo u stolečku, řekni, jaké to bylo?). A co poznávání jídla bez zraku, jde to? 

Číst dál...

Barvy země

Tento týden jsme se zaměřili na naši Zemi, na její barvy, ale i na její ochranu. Povídali jsme si o ročních obdobích, o barvách, které jsou charakteristické pro tato období, o hlavních znacích jednotlivých ročních období, upevňovali jsme jejich názvy pohybovou hrou.

Číst dál...

Grónsko

Grńsko je velmi zajimavá země. Také to bylo téma tohoto týdně u nás ve třídě. Děti se o něm dověděly zajímavé věci. Třeba, jak vypadá jeho státní vlajka, jak se jinak řekne Eskymák, v čem cestuje, jaká chová zvířata, co si obléká a co jí. Zpracovávali jsme tyto informace výtvarně, povídáním, pohybovými hrami či básničkou: Eskymákům, těm je prima, nevadí jim velká zima. Eskymáček než jde spát, s tuleněmi si může hrát. Věděli jste to také, milí rodiče?

Své stopy zanechám - Eskymáci

Tento týden si děti užili radovánky ve sněhu, koulování a nejvíc stavění sněhuláka.

Zacvičili jsme si na písniču  „Sněhulák“

Číst dál...

Zimní sporty

Zimní příroda, počasí, sporty, soutěže a olympiáda jsou témata, která v týdnu děti prožívaly i na vlastní kůži venku na sněhu. Také se vedle známých písniček, jako je Padá sníh, pojedeme na saních, Sněží, mráz kolem běží nebo Bude zima bude mráz, se děti naučily novou básničku:

Přišla zima po roce, zmrzla píseň v potoce

a bruslemi na ledu, píší kluci koledu.

Chumelí se chumelí, padá snížek bílý, 

vyběhneme nahoru, dole jsme za chvíli.

Své stopy zanechám

Během týdne jsme s dětmi tvořili „sněhové vločky, stopy ve sněhu, krmítko pro ptáčka, čepice s bambulí. Děti se naučili novou písničku s pohybem:

Číst dál...

Hvězda vychází***

V tomto krátkém týdnu jsme si s dětmi povídali o svátcích, jak prožívali Vánoce. Opakovali jsme si příběh o narození Ježíška.  Děti si mohli pod stromečkem rozbalit nové  hry, které jim udělali velkou radost.

Číst dál...

Nosím královskou korunu

Uplynulý týden byl ve znamení svátku Tří králů, který teprve ohlásil konec vánočních svátků. Hned v pondělí přišli koledovat králové do školky v rámci Tříkrálové sbírky. Děti také mohly rozbalit dárky, které  pro ně nechal Ježíšek v MŠ a pořádně je vyzkoušet. Další dny jsme svátek ztvárňovali výtvarně (královské koruny, obrázky Tří králů, barevná začáteční písmena jejich jmen). Hráli jsme i hry na toto téma, hledali jsme poztrácené dary po třídě nebo napodobovali putování v sedle velbloudů či koníků po světě. Venku konečně napadl sníh, a tak si ho děti co nejvíc venku užívaly.

Naučili jsme se novou písničku Ježíš tě má rád:

/: Směj se, směj se, Ježíš tě má rád:/ 3x       /: Jsi jeho drahokam:/ 2x

Číst dál...

Čas radosti, veselosti

Tento týden jsme s dětmi tvořili vánoční ozdůbky a zdobili s nimi  stromeček. Zpívali si vánoční koledy.   

Číst dál...

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login