Nástěnka Sluníčka

slunceMilí rodiče,
vítáme Vás na stránkách naší třídy. Zde se budete dozvídat o všech důležitých věcech, které jsme dělali, co jsme se učili nebo prožívali. Informace budou také na nástěnce v šatně a samozřejmě se budeme snažit říct Vám vše ústně. Přesto je dobré sledovat i tyto webové stránky, zvláště pokud jste nebyli nějakou dobu ve školce a mohla by Vás zaskočit akce, na kterou byste nebyli připraveni.

Přejeme Vám, dětem i nám školní rok, na který budeme rádi vzpomínat.                

Paní učitelky ze Sluníček a školní kaplan otec Antonín Štefek.  

Popis třídy: 

Naše třída Sluníček je heterogenní, sestavena z mladších dětí předškolního věku.

Číst dál...

Vyšla hvězda nad Betlémem

hvezdy-a9hvezdy1Oslava svátku Kristova narození nás provázelo po celý týden. V pondělí jsme si povídali o Slavnosti Zjevení Páně a přišli nás navštívit tři králové, mezi nimiž i náš otec biskup Antonín. Dramatizací s prožitkem jsme si povídali, kdo to byli tři nebo i více králů, musrců nebo astrologů, co je potřeba připravit a jak se nachystat na velké putování za betlémskou hvězdou a jaké hvězdy v jakém obrazci se mohou na obloze objevit. To jsme si ztvárnili dekorativním materiálem, malováním s dolepováním. Cestu tří králů si děti prošli i překážkovou dráhou, aby byli odvážní, bdělí, připravení nebo aby se uměli i rozdělit.

Číst dál...

Vyšla hvězda nad Betlémem

Související obrázekV minulém zkráceném týdnu jsme se s dětmi přivítali, společně jsme si sdělovali zážitky z uplynulých dnů. Povídali jsme si taé, jak to u nás vypadalo na Štědrý den, co děti dostaly pod stromeček,... . Děti se při tom učily naslouchat druhému, nechat ho domluvit, jako pomůcka nám sloužila plyšová ovečka, kterou držel pouze ten, který mluví.

Opakovali jsme si příběh narození Ježíška, děti pojmenovávaly postavičky z betléma. Společně jsme rozbalili dárky, které jsme měli pod stromečkem ve třídě, četli jsme si příběhy "Tři mudrci" a "Čtvrtý král" z časopisu DUHA. Na Den oblíbené hračky si děti hračky navzájem představily, zapojily jsme je i do kráté rozcvičky. Při pohybových hrách jsme uspořádali pro děti závody ve družstvech, hráli jsme hry na procvičení chytání a hodu míče a teké "Obr a trpaslík." Děti se naučily básničku s pohybem "Vločka," zpívali jsme písničky "My tři králové," "Dobrý je Bůh." Odpoledne děti poslouchaly pohádky "Mariin malý oslík," "Křemílek a Vochomůrka."

 

Cesta do Betléma

   Celý týden se nesl ve vánočním duchu. V pondělí jsme si s dětmi vyprávěli příběh o tom, že máme mít rádi všechny bez rozdílu. Také děti   uvažovaly nad tím, jaký dárek mohou dát ostatním dětem, ale také, co by se líbilo Ježíškovi. Malý dáreček potom poskládaly z dekoračního materiálu. Druhý den jsme děti seznámili s příběhem o narození Ježíška pomocí katecheze Kett - Položila ho do jeslí. Na konci týdne jsme si povídali o vánočních zvycích u nás i jinde ve světě, některé jsme si sami zkusily. Zpívali jsme koledy, které děti znají, a také jsme během cvičení hráli hru "Na sochy."

 

 

Číst dál...

Čas radosti, veselosti

zvoneček
zvonekKaždý den  se ráno setkáváme s rodiči, někdy i řeholními pracovníky při modlitbě u adventního věnce, kdy si povídáme o adventu, čteme příběhy z dětské bible a společně se pomodlíme. Ve středu nás navštívil otec biskup Josef. Během dne se naše pozornost soustředila na přípravu vystoupení - písní, básně a příběhu s tancem na besídku pro rodiče. Také jsme si každý den zacvičili a tím posílili zádové svalstvo, naučili se správně dýchat nebo se protáhly. Zdramatizovali si pohádkový příběh "O lásce a pravdě."

Číst dál...

Adventní čas

G440141První adventní setkání jsme v pondělí zahájili společnou modlitbou s rodiči, dětmi a sestrou Bernadettou. Každé ráno jsme si připomínali příchod našeho Spasitele, naší Naděje čtením z Bible nebo evangelia a písněmi. V týdnu jsme se více věnovali předvánočním přípravám - zdobení perníčků, zkouškami na Vánoční besídku. Povídali jsme si o příběhu sv. Barbory, sestra Bernadetta nám přišla zinscenovat příběh o životě sv. Mikuláše a ve čtvrtek nás navštívil Mikuláš s anděli. Zazpívali jsme si píseň "Mikuláš dobré srdce má" a "Andělé nade mnou bdí". Také jsme si zdramatizovali příběh "Pomohu ti, když ti budu zima."  Zdravotní cvičení jsme zaměřili na protažení a posílení svalových skupin, nácvik správného dýchání. V poledním odpočinku přicházeli tatínkové číst dětem klasické pohádky pro děti. Děti vyráběli Mikuláše, malovali anděli a vytvářeli adventní věnec z krepového papíru. 

 

Bětuška ví o radosti pro druhé a Matýsek umí rozveselit smutné

slu
slPoslední listopadový týden, který byl veden jak umíme druhého potěšit, jsme začali v divadle Šantovka s představením "O Sluníčku, které onemocnělo". Divadelní představení organizoval Krajský úřad Olomouckého kraje realizuje Projekt technické pomoci v rámci programu přeshraniční spolupráce s Polskem (nazvaný Interreg V-A ČR - Polsko). V rámci tohoto projektu byly realizované propagační aktivity pro děti v českých a polských mateřských školách s názvem "S Interregem pro předškoláky a jejich rodiny". Děti prožitkovou formou si prohloubili envoronmentální poznatky. Následující dny jsme se věnovali nácviku pásma na vánoční představení pro rodiče se zpěvem, tancem a vánočním příběhem.

 

Číst dál...

Počasí si s námi hraje

 

V tomto týdnu jsme se věnovali počasí. Děti vyjmenovaly, jaké počasí znají, jaké je typické pro které roční období, a také jak se v něm oblékáme. Ztvárnili jsme si zvuk deště pomocí dešťové hole, potom hrou na tělo. Děti se naučily básničku "Deštík." Z dekoračního materiálu jsme vyskládali na modrý šátek oblohu a děti pak namalovaly, jaké počasí mají nejraději. Při povídání o větru jsme rozlišovali, jaký předmět je těžší x lehčí, potom si děti zkusily závody ve foukání předmětu brčkem.

Číst dál...

Umím něco darovat

   Výsledek obrázku pro sv. martin obrázekTýden jsme zahájili seznámením dětí s příběhem svatého Martina, pomocí maňásků a obrázků. Děti si potom zahrály hru "Na koníčky" a ozdobily obrázek sv. Martina dekoračním materiálem. Pověděli jsme si také, jak je důležité se s duhým rozdělit. Dětem byla zahrána scénka s loutkami a ony vymyslely a zahrály, jak by se příběh měl odehrát správně. Také jsme si pověděli, jak se cítíme, když nám někdo něco daruje a rozdělí se s námi a naopak, když je na nás někdo zlý. Děti pak tyto pocity ztvárnily přírodním materiálem, ze kterého udělaly obličeje. V úterý se děti dozvěděly něco o naší školní patronce svaté Anežce z katecheze od sestry Alberty, která za dětmi přišla. Společně potom zpívali písně "Kde je Boží království," "Poslouchej" a "Ťuky, ťuk."

 

Číst dál...

Krásy podzimu

Tento týden provázel obrázek z Kostky lásky - Miluj v druhém Ježíše. Děti zkusily vysvětlit, jak tomu rozumí, poté jsme si to ztvárnili jednoduchým příběhem. Na konci týdne děti sdělily, co pěkného se jim pro druhé během týdne podařilo udělat.

Číst dál...

V lese

mrakbleskTento týden byl plný rozmanitých akcí, v pondělí jsme si s prožitkovým příběhem a cvičením povídali o holčičce, která se jmenovala Země, jak byla krásně kulaťoučká a měla barevné šaty modré, hnědé, zelené, šedé barvy. Bílé vlasy a bílé boty. Měla maminku Slunce a potom hodně kamarádů například vítr, hroma a bleska.... Postupně jsme se tak seznámili s jednotlivými přírodními živly, které děti následně ztvárnili pohybem.

 

Číst dál...

Barevný je svět, který Pán Bůh stvořil

misieBěhem misijního týdne jsme si s dětmi vysvětlili pojem MISIE, kdo to je malý misionář a také si povědělimis o organizaci malých misionářů ve světě. Děti vymýšleli, jak by mohli pomoci druhým, opuštěným, ale i našim kamarádům nebo blízkým. Prostřednicvím příběhů se děti pohádkovou formou dozvěděli o misionářce Matce Tereze a sv. Janu Pavlu II., který je rovněž našim školním patronem. Pět kontinentů, pět misijních barev. Jaké bolesti a utrpení mohou prožívat děti ve světě jsme si pověděli z vyprávění malých dětí. Ve středu jsme za misie prožili krásnou mši svatou společně s našim školním kaplanem a otcem biskupem Josefem.

Číst dál...

V lese

Týden jsme začali tím, že jsme si s dětmi hodili Kostkou lásky, kde nám padlo "Milujme se navzájem." Děti si na toto téma vyslechly krátký příběh a také jsme si řekli, jaké dobré skutky můžeme podle toho celý týden dělat.

Číst dál...

Země, jak ji Bůh chtěl

Související obrázekTento týden jsme měli dny MODRÉ, ZELENÉ a ŽLUTÉ. Děti při nich v dopoledních činnostech provázel plyšový kašpárek, kterého si děti velmi oblíbily a pomáhaly mu. Společně poznávali ovoce a zeleninu podle hádanek, chuti a tvaru. Také třídily obrázky ovoce x zelenina nebo podle barev ve skupinkách. Naučili jsme se básničku "Foukej, foukej větříčku" a zkoušeli jsme různá dechová a logopedická cvičení (procvičení hybnosti jazyka).

Číst dál...

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login