Nástěnka Sluníčka

slunceMilí rodiče,
vítáme Vás na stránkách naší třídy. Zde se budete dozvídat o všech důležitých věcech, které jsme dělali, co jsme se učili nebo prožívali. Informace budou také na nástěnce v šatně a samozřejmě se budeme snažit říct Vám vše ústně. Přesto je dobré sledovat i tyto webové stránky, zvláště pokud jste nebyli nějakou dobu ve školce a mohla by Vás zaskočit akce, na kterou byste nebyli připraveni.

Přejeme Vám, dětem i nám školní rok, na který budeme rádi vzpomínat.                

Paní učitelky ze Sluníček a školní kaplan otec Antonín Štefek.  

Popis třídy: 

Naše třída Sluníček je heterogenní, sestavena z mladších dětí předškolního věku.

Číst dál...

Barevný je svět, který Pán Bůh stvořil

misieBěhem misijního týdne jsme si s dětmi vysvětlili pojem MISIE, kdo to je malý misionář a také si povědělimis o organizaci malých misionářů ve světě. Děti vymýšleli, jak by mohli pomoci druhým, opuštěným, ale i našim kamarádům nebo blízkým. Prostřednicvím příběhů se děti pohádkovou formou dozvěděli o misionářce Matce Tereze a sv. Janu Pavlu II., který je rovněž našim školním patronem. Pět kontinentů, pět misijních barev. Jaké bolesti a utrpení mohou prožívat děti ve světě jsme si pověděli z vyprávění malých dětí. Ve středu jsme za misie prožili krásnou mši svatou společně s našim školním kaplanem a otcem biskupem Josefem.

Číst dál...

Země, jak ji Bůh chtěl

Související obrázekTento týden jsme měli dny MODRÉ, ZELENÉ a ŽLUTÉ. Děti při nich v dopoledních činnostech provázel plyšový kašpárek, kterého si děti velmi oblíbily a pomáhaly mu. Společně poznávali ovoce a zeleninu podle hádanek, chuti a tvaru. Také třídily obrázky ovoce x zelenina nebo podle barev ve skupinkách. Naučili jsme se básničku "Foukej, foukej větříčku" a zkoušeli jsme různá dechová a logopedická cvičení (procvičení hybnosti jazyka).

Číst dál...

Bětuška se cítí Bezpečně s Matýskem, i mně je s tebou lépe

G070227První říjnový týden začal barevně. Nesl se v barvách oranžové, červené a modré. V těchto dnech jsme všemi smysly zkoumali ovoce a zeleninu. Rozlišovali a třídili podle velikosti, tvaru, hmotnosti a chuti. G070235Každý plod může nést stejný název, ale vypadá odlišně. Ovoce a zeleninu jsme si strouhali nebo krájeli, vytvářeli ozdobný talíř a s radostí ochutnávali. Učili jsme se píseň "My jsme ty mrkvičky", "Děti v Africe". Při svačině se děti zaposlouchali do pohádky o Zuzance a zelenině. Taneček: Šla Nanynka do zelí, Šel zahradník do zahrady, Koulelo se koulelo;

 

Číst dál...

Pod jednou střechou s Matýskem a Bětuškou

Výsledek obrázku pro podzimní listí obrázekTýden jsme zahájili seznámením dětí s Kostkou lásky, se kterou jsme si také hodili. Padlo nám "Miluj jako první." Dětem jsme vysvětlili pomocí příběhu Matýska a Bětušky, co to znamená a řekli si, že se podle toho budeme celý týden snažit žít. Na konci týdne děti sdělují, co pěkného se jim podařilo.

Také jsme přivítali podzim, vyjmenovali si jeho znaky i měsíce a děti podle obrázku popisovaly, co je pro podzim typické. Ve třídě jsme vytvořili masážní chodníček pro děti z kaštanů, molytanových podložek, dřevěných destiček s různými povrchy. Děti na hudbu chodily po tomto chodníčku a odpovídaly na různé hádanky o podzimu. Potom na procvičení barviček vymalovávaly ocas papírového draka určenými barvami.

Číst dál...

Matýsek a Bětuška mají své místo, i já mám své místo

G130246Bezpečnost, jak si chránit své zdraví, jak dávat pozor abych druhému neuvlížil. To bylo téma tohoto týdne. V pondělíG130327 jsme si všímali jak mi je, jakou mám náladu a ukázali jsme si to v našem zrcadle, které tvořila zlatá obruč.  Následně se naše děti proměnili za medvídky. Jako medvídci jsme si zacvičili a protáhli se. Naučili se pohybovou básničku "Medvěd staví dům", "Starý medvěd vzdychá". Prostřednictvím ukázky s medvídkem jsme zkoumali třídu a školku, kde by si mohl medvídek ublížit.

Číst dál...

Bůh zná každého svým jménem

obrazek 6

V uplynulém týdnu se děti mezi sebou více poznávaly, navazovaly nová přátelství a seznamovaly se se školkou a jejími pravidly.

Číst dál...

Seznamujeme se s Matýskem a Bětuškou

klukBěhem prvního týdne jsme se seznamovali se svými novými kamarády, s prostory mateřské školy a všemisrdíčko zaměstnanci školky, kde budou děti během následujících měsíců pobývat. Děti se naučili poznávat svoji značku a prostřednictvím prožitku pochopit, že každý máme zde na zemi své místo. Tak jako máme místo my, tak i naše hračky mají své místo. Děti se také formou hry učili poprosit a poděkovat, když si něco přejí. Ve čtvrtek na den kněží jsme se pomodlili  Otčenáš s ukazováním za všechny kněze, kteří nám pomáhají a budou za námi chodit a pohádkovým příběhem se děti dozvěděli o duchovním otci naší školky, kdy z malého chlapce vyrostl poslušný kněz a nyní otec biskup Antonín.

Číst dál...

Září, ať se nám všem daří

Září -                                                            

  Vítáme Vás všechny malé i velké děti v naší třídě v novém školním roce 2018/2019. Co nás čeká??? Seznamování s novými kamarády, jejich rodiči, prarodiči, sourozenci i domácími mazlíčky. Povídání si o tom, co mají děti rády a co ne, co je baví, co dělají doma s rodiči. V září se zaměříme především na dobré a kamarádské prostředí, budeme  si fixovat pravidla jak třídní, tak školní. Budeme se učit své značky a jména kamarádů. Společně se pokusíme vytvořit projekt "Malý fotograf", kdy se budeme fotit a protože každý máme své místo, tak si to místo označíme svojí fotografií. Dále se budeme seznamovat s jednoduchými dětskými písničkami a říkadly, hodně budeme vyprávět dětem pohádky, hrát divadlo s maňásky, seznámíme se s malbou, kresbou..., budeme s dětmi hrát jednoduché pohybové hry, ale především se zaměříme na volnou hru ve třídě i na školní zahradě. Budou na nás čekat centra aktivit, v nichž si můžeme hrát samostatně, ale i v menších skupinkách s kamarády. 

Přejeme nám všem klidný, pohodový a příjemný nový školní rok.                            létající ptáci

♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣ 

1395 "Čáry, máry, fuk, ať si holka nebo kluk, do školky přijď rád, ať si můžeme spolu hrát.“ Vítáme všechny rodiče a děti ve třídě Sluníček a doufáme, že se letošní školní rok opět vydaří. Rodičům přejeme krásné chvíle a dětem úsměv na tváři, hodně nových kamarádů a plno zážitků.

Po prázdninách kluci holky,                                                       Šel medvídek do školky,                            
spěchejte do naší školky.                                                          vzal si s sebou bačkůrky
Školička jak kytička,                                                                 a červené jablíčko,
slyšet je v ní písnička,                                                               nashledanou matičko.
zpívá dětem pro radost,
pro všechny má hraček dost.   
                                            méda                                                                           jablko

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login