Nástěnka Sluníčka

slunceMilí rodiče,
vítáme Vás na stránkách naší třídy. Zde se budete dozvídat o všech důležitých věcech, které jsme dělali, co jsme se učili nebo prožívali. Informace budou také na nástěnce v šatně a samozřejmě se budeme snažit říct Vám vše ústně. Přesto je dobré sledovat i tyto webové stránky, zvláště pokud jste nebyli nějakou dobu ve školce a mohla by Vás zaskočit akce, na kterou byste nebyli připraveni.

Přejeme Vám, dětem i nám školní rok, na který budeme rádi vzpomínat.                

Paní učitelky ze Sluníček a školní kaplan otec Antonín Štefek.  

Popis třídy: 

Naše třída Sluníček je heterogenní, sestavena z mladších dětí předškolního věku.

Číst dál...

Matýsek a Bětuška mají své místo, i já mám své místo

Naší školkou projel vláček „Seznamováček“ | zsmslom.cz

Minulý týden se děti seeznámily s pravidly, které ve školce máme, aby děti věděly, co a jak správně dělat. Máme zde například Kapičkové pravidlo, aby děti zbytečně neplýtvaly a necákaly vodou při umývánii nebo Srdíčkové pravidlo, že jsme všichni kamarádi a neubližujeme si navzájem. Povděli jsme jim několi pohádek, kde děti něposlechly maminku nebo nějaká pravidla a jaké to mělo následky, Zahráli jsme jim pohádku O kůzlátkách nebo O neposlušném autíčku. Na konci týdne si děti poslechly příběh Krtek a Zajíc a pomohly zajíčkovi postavit domeček z kostek.

Číst dál...

Bůh zná každého svým jménem

obrazek 6V uplynulém týdnu jsme si s dětmi povídali o tom, kdo je to kamarád a snažili se vzájemně více poznat. Písní medvídek"Upleteme svetříček ze všech našich oveček"děti říkali svá jména a v dalších dnech jsme si o svém jménu povídali, vytleskávali jej podle slabik. Vysvětlili jsme si, že každý z nás má na světě nějaký úkol, pro který nás Bůh vyvolil. V den svátku narození Panny Marie jsme si říkali, jak Matka Boží byla poslušná a neodmítala úkol, který jí Bůh dal plnit s odevzdaností. 

  Děti se učili, že já mám své místo, ale i kamarád má své místo a není to místo nikoho jiného. Všechny věci ve třídě mají své místo a je potřeba také na to
místo každou věc opět ukládat. Aby se nikomu z nás nic nepřihodilo. Prožili jsme si  den bezpečně s medvídkem. Děti hledali ve třídě i po školce různá nebezpečí, která pojmenovávaly, aby se medvídkovi a tím i našemu kamarádovi nebo nám něco nestalo. 

Číst dál...

Seznamujeme se s Matýskem a Bětuškou

Základní informace – MŠ Čtyrlístek Běchovice  První týden ve školce byl seznamovací. Děti se seznámily s novými kamarády i prostory školky. Našly si   svoji značku a poznaly, jak to ve školce chodí. Postupně jsme s dětmi hráli pohybové hry, při kterých   jsme využily padák. Děti poznávaly barvičky a hrály hru "Na sochy." Potom jsme si pověděli, jak je   důležité mít kamarády a k tomu jsme zahráli pohádku s maňásky "O Bobrovi, který hledal kamarády."   Potom jsme si řekli, jak bychom se měli chovat ke svým kamarádům a k sobě navzájem, aby nám bylo   ve škoce spolu dobře.

Číst dál...

Září, ať se nám všem daří

Září -                                                            

  Vítáme Vás všechny malé i velké děti v naší třídě v novém školním roce 2020/2021. Co nás čeká??? Seznamování s novými kamarády, jejich rodiči, prarodiči, sourozenci i domácími mazlíčky. Povídání si o tom, co mají děti rády a co ne, co je baví, co dělají doma s rodiči. V září se zaměříme především na dobré a kamarádské prostředí, budeme si fixovat pravidla jak třídní, tak školní. Budeme se učit své značky a jména kamarádů. Společně se pokusíme vytvořit projekt "Malý fotograf", kdy se budeme fotit a protože každý máme své místo, tak si to místo označíme svojí fotografií. Dále se budeme seznamovat s jednoduchými dětskými písničkami a říkadly, hodně budeme vyprávět dětem pohádky, hrát divadlo s maňásky, seznámíme se s malbou, kresbou..., budeme s dětmi hrát jednoduché pohybové hry, ale především se zaměříme na volnou hru ve třídě i na školní zahradě. Budou na nás čekat centra aktivit, v nichž si můžeme hrát samostatně, ale i v menších skupinkách s kamarády. 

Přejeme nám všem klidný, pohodový a příjemný nový školní rok.                            létající ptáci

♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣ 

1395 "Čáry, máry, fuk, ať si holka nebo kluk, do školky přijď rád, ať si můžeme spolu hrát.“ Vítáme všechny rodiče a děti ve třídě Sluníček a doufáme, že se letošní školní rok opět vydaří. Rodičům přejeme krásné chvíle a dětem úsměv na tváři, hodně nových kamarádů a plno zážitků.

Po prázdninách kluci holky,                                                       Šel medvídek do školky,                              Šlapu si to do školky,  
spěchejte do naší školky.                                                          vzal si s sebou bačkůrky                              pro kluky i pro holky,
Školička jak kytička,                                                                 a červené jablíčko,                                      tam se na mne každý těší, 
slyšet je v ní písnička,                                                               nashledanou matičko.                                 tam mám i své bačkůrky.
zpívá dětem pro radost,
pro všechny má hraček dost.   
                                            méda                                                                           jablko

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login