Plynule jsme navázali na téma „moje rodina“ a zaměřili jsme se na místo, kde žijeme. Povídali jsme si s dětmi o místě, kde bydlíme – jak se jmenuje moje město ve kterém bydlím, jaká je moje adresa, co vím o našich sousedech – jak se jmenují,  v jakém domě bydlím a nakonec jsme zkoušeli svůj dům vytvořit z šátků a vybraného dekoračního materiálu. Děti se tohoto úkolu zhostily na výbornou.

Dále jsme se zaměřili na to, jak to vypadá u nás doma – děti nejprve své zázemí nakreslily, potom obrázek popisovaly. Nakonec jsme se zaměřili na rozdíly mezi vesnicí a městem – povídali jsme si o tom, co můžeme vidět ve městě, co je na vesnici a nakonec jsme si město a vesnici vytvořili pomocí kostek a dekoračního materiálu. Děti pracovaly ve skupinách, kdy jedna skupina vytvářela vesnici a druhá město. Nakonec děti svůj výtvor popisovaly – co kde postavily, co je co, …

V pondělí se děti zúčastnily besedy s paní doktorkou na téma „první pomoc“. Pomocí obrázků se seznamovaly s určitými situacemi a jak se správně v těchto situacích zachovat, nebo jak takovým situacím předejít.

Ve středu jsme si všichni užili školní výlet do historického areálu na Bouzově. Děti si vyzkoušely střelbu z kuše, podívaly se do trojského koně, shlédly rytířský zápas, pohádku o loupežnících, byly jim představeny středověké zbraně, vybraní jedinci se zúčastnili „turnajového klání“.

Během odpočinku děti poslouchaly příběhy z knihy „O chytré kmotře lišce“. Rozvíjely jemnou motoriku pracovně-výtvarnými aktivitami, manipulačními činnostmi, hrály si dle vlastního výběru. Také jsme zpívali „na přání“.