Nástěnka Hvězdičky

hv 2

Milí rodiče,
vítáme Vás na stránkách naší třídy Hvězdiček. Zde se budete dozvídat o všech důležitých věcech, které nás čekají, nebo jsme společně prožili. Informace budou také na nástěnce v šatně a samozřejmě se budeme snažit říct Vám vše ústně. Přesto je dobré sledovat i tyto webové stránky, zvláště pokud jste nebyli nějakou dobu ve školce a mohla by Vás zaskočit akce, na kterou byste nebyli připraveni.

Přejeme Vám, dětem i nám školní rok, na který budeme rádi vzpomínat.                

Paní učitelky z Hvězdiček.  

 

 

Popis třídy: 

Naše třída Hvězdiček je tvořena dětmi převážně předškolního věku. Byla otevřena 1.9. 2016 a je součástí domu v němž již před pěti lety vznikla naše CMŠ Ovečka v Olomouci. Třída Hvězdiček je však samostatná a nachází se v přízemí domu na levé straně směřující ke kapli sv. Jana Sarkandra.

Číst dál...

Těšíme se na prázdniny s Matýskem a Bětuškou

Tento týden jsme si s dětmi povídali na téma prázdniny. Čím můžeme cestovat, kam můžeme cestovat, co tam můžeme vidět.

Číst dál...

Léto už je tady, honem na jahody

V uplynulém týdnu jsme si s dětmi začali povídat o ročním období – LÉTĚ a změnách v přírodě, které jsou sním spojeny. Děti se seznámily s novou pohybovou básničkou „Volám tě sluníčko“ a během společné aktivity, třídily obrázky oblečení na letní a zimní.

Číst dál...

Jak se všichni pustili do práce II

I v tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o různých povoláních a profesích. Tentokrát jsme se zaměřili např. na pekaře, malíře, námořníka, myslivce, bednáře. 

Číst dál...

Jak se všichni pustili do práce I

V tomto týdnu jsme se s dětmi bavili o POVOLÁNÍCH. Blíže jsme si představili povolání ZEDNÍK – Kdo je to? Co dělá? Děti se naučily novou básničku "Zedník", skládaly obrázky a společně stavěly domy z šátků, podle nákresu. Dále povolání LÉKAŘ/DOKTOR/ZDRAVOTNÍ SESTRA – seznámení a poznávání lékařských pomůcek, nástrojů a přístrojů.

Číst dál...

U vody

V tomto týdnu jsme si povídali, jak děti trávily nucené volno, jak moc se už těšily do školky, trénovali jsme správné držení tužky, opakovali jsme dny v týdnu, pracovali jsme na Metodě dobrého startu, hráli jsme různé pohybové a jiné hry jako např. „poznej, co kreslím“, „najdi obrázek a nápis“, „žabí skoky“, „kdo byl …“, „žabí závody“, „na kačeny“ a zaměřili jsme se na žáby.

Číst dál...

Společnou cestou postní dobou

Tento týden jsme s dětmi zahájili postní dobu. Opakovali jsme nedělní evangelium o „pokušení na poušti“ a povídlai jsme si, na téma „čím vší jsme my pokoušeni a jak s tím můžeme pracovat“. Seznámili jsme se s postní cestou a společnými silami ji budeme doplňovat.

Číst dál...

Jak jsme slavili masopust

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o MASOPUSTU – určovali z jakých slov se skládá, co to znamená a co po něm následuje. Naučili jsme se novou básničku "Masopust", kterou jsme si doprovodili pohybem. Také děti vypracovaly pracovní list "masopustní koláče" na rozvoj grafomotoriky.

V úterý proběhl karneval v maskách. Začali jsme přehlídkou a představení kostýmů a následně jsme si zahráli spoustu her.

Číst dál...

Chráníme naši Zem

Tento týden jsme se zaměřili na naši zemi. Na to, co nás obklopuje, z jakého je to materiálu a jak můžeme o naši zemi pečovat.

Číst dál...

Naše smysly aneb všichni jsme děti Boží I

V tomto prázdninovém týdnu jsme se zaměřili na naše smysly – konkrétně na sluch, zrak a hmat. Povídali jsme si, kde smysly sídlí, jaké jsou jejich funkce, k čemu je máme.

Číst dál...

Zima v cizích krajích – Eskymáci

V tomto týdnu si děti zopakovaly zimní sporty formou pantomimy a prací na jednotlivých stanovištích, kde plnily různé úkoly jako např. skládání puzzle, grafomotorický list na uvolnění ruky, skládání písmen podle předepsaných slov, hledání sejných slov, hledání stejných stínů (párování), vyskládávání PET vršků na písmena nebo párování obrázků.

Číst dál...

Své stopy zanechávám – to, to zebe

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o ZIMĚ. Představili jsme si zimní oblečení a zamýšleli se nad tím, co je typické pro zimu. Naučili se novou básničku „Sněhuláček“, kterou jsme si doprovodili pohybem. Seznámili se s motivační pohádkou „Krtek a sněhulák“, na kterou navazovala práce s kruhy – porovnávání velikostí (větší, menší, prostřední, …) a následně si ve trojicích děti sami postavily sněhuláky z papírových kruhů a dozdobily vršky od PET lahví. Čtvrtek jsme prožili v zimní katechezi „Stopy ve sněhu“. A nakonec v pátek jsme si povídali o sněhových vločkách a udělali několik pokusů s ledem.

Číst dál...

Své stopy zanechávám – to, to zebe

Tento týden jsme se zaměřili na zimní sporty. Povídali jsme si s dětmi, co dělaly o víkendu, hráli jsme pohybové hry „pozor, sněhová koule“, „dva mrazíci“, „vločka“. Děti si povídaly o sněhových vločkách, hádaly hádanky, tvořily rýmy, cvičily paměť hrou „Janička šla ven a oblékla si…“.

Číst dál...

Mudrci z východu a tajemné nebe

Tento týden jsme se tematicky zaměřili na Tři krále. Nejdříve jsme si na toto téma povídali – děti sdělovaly, co všechno vědí a co všechno je k tomuto tématu napadá, potom jsme si přečetli příběh o třech mudrcích, vysvětlili jsme si, co znamenají písmena K+M+B, pomocí kvízů, které jsme luštili společně, jsme zjistili, proč mudrci nesli zrovna zlato, kadidlo a myrhu. Opravdové tři krále na koních jsme přivítali před školkou.

Číst dál...

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login