Nástěnka Hvězdičky

hv 2

Milí rodiče,
vítáme Vás na stránkách naší třídy Hvězdiček. Zde se budete dozvídat o všech důležitých věcech, které nás čekají, nebo jsme společně prožili. Informace budou také na nástěnce v šatně a samozřejmě se budeme snažit říct Vám vše ústně. Přesto je dobré sledovat i tyto webové stránky, zvláště pokud jste nebyli nějakou dobu ve školce a mohla by Vás zaskočit akce, na kterou byste nebyli připraveni.

Přejeme Vám, dětem i nám školní rok, na který budeme rádi vzpomínat.                

Paní učitelky z Hvězdiček.  

 

 

Popis třídy: 

Naše třída Hvězdiček je tvořena dětmi převážně předškolního věku. Byla otevřena 1.9. 2016 a je součástí domu v němž již před pěti lety vznikla naše CMŠ Ovečka v Olomouci. Třída Hvězdiček je však samostatná a nachází se v přízemí domu na levé straně směřující ke kapli sv. Jana Sarkandra.

Číst dál...

Společně tvoříme společenství aneb určujeme si pravidla

Tento týden jsme se zaměřili především na naše pravidla v MŠ, na správné a špatné chování. Děti pravidla poznávaly, popisovaly, zkoušely je drobně dramatizovat, podle různých pokynů poznávaly o jaká pravidla se jedná. Pracovaly s obrázky, rozlišovaly správné a špatné chování, vysvětlovaly, vymýšlely, jak by se dala daná situace napravit.

Číst dál...

Seznamujeme se spolu, všichni jsme kamarádi, mluvíme o tom, jací jsme

IMG 20200908 090100V tomto týdnu jsme se s dětmi blíže poznávali, povídali jsme si o tom, jací jsme, co rádi děláme atd. Pondělí jsme prožili v katechezi podle náboženské pedagogiky Fr. Ketta s názvem "O malém bobrovi, který hledal kamarády". V úterý jsme si povídali na téma "Kdo jsem já?" – děti měly za úkol se představit a povědět něco o sobě. Následně tvořili z dekoračního materiálu sebe a svoji náladu. Ve středu si povídaly se zrcadlem, popisovaly, co v něm každý vidí a potom měly za úkol svůj obličej ztvárnit pomocí dekoračního materiálu.

Číst dál...

Adaptujeme se ve školce, máme své místo a značku, vyprávíme o prázdninách

První týden ve školce byl pozvolný, rozjezdový, zvykací. Děti vše zvládly výborně a s novou třídou, kamarády a „staronovými“ paními učitelkami se postupně sžívaly.

Číst dál...

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login