Nástěnka Hvězdičky

hv 2

Milí rodiče,
vítáme Vás na stránkách naší třídy Hvězdiček. Zde se budete dozvídat o všech důležitých věcech, které nás čekají, nebo jsme společně prožili. Informace budou také na nástěnce v šatně a samozřejmě se budeme snažit říct Vám vše ústně. Přesto je dobré sledovat i tyto webové stránky, zvláště pokud jste nebyli nějakou dobu ve školce a mohla by Vás zaskočit akce, na kterou byste nebyli připraveni.

Přejeme Vám, dětem i nám školní rok, na který budeme rádi vzpomínat.                

Paní učitelky z Hvězdiček.  

 

 

Popis třídy: 

Naše třída Hvězdiček je heterogenní, sestavena z mladších, ale i předškolních dětí. Byla otevřena 1.9. 2016 a je součástí domu v němž již před pěti lety vznikla naše CMŠ Ovečka v Olomouci. Třída Hvězdiček je však samostatná. nachází se v přízemí domu na levé straně směřující ke kapli sv. Jana Sarkandra.

Číst dál...

Bůh nás spojuje, i když k sobě máme daleko

Tématem minulého týdne byli MISIE. S dětmi jsme se postupně, v průběhu celého týdne, seznamovali s jednotlivými kontinenty, barvami, které nám je reprezentují (MODRÁ - AUSTRÁLIE A OCEÁNIE, ČERVENÁ - AMERIKA, ŽLUTÁ - ASIE, ZELENÁ - AFRIKA A BÍLÁ - EVROPA), ukázali jsme si kde leží na mapě světa, pomocí obrázků jsme se seznámili s tamní přírodou, zvířaty a obyvateli. A především jsme si povídali o dětech, která tam žijí a o tom, že ne všechny děti na světě se mají tak dobře jako my a některé vedou opravdu těžký život. My jim můžeme pomoci tak, že na ně budeme myslet v modlitbách.

Číst dál...

Země jak ji Bůh chtěl - 2. barevný týden

Ovoce - vlastníTento týden jsme pokračovali v barevných dnechmodrá, zelená a žlutá. Pojmenovávali jsme jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, slabikovali jsme, určovali jsme počet slabik, počáteční hlásky, rozvíjeli jsme předmatematické představy počítáním, tříděním, přiřazováním kartiček s čísly nebo tečkami.

Číst dál...

Země jak ji Bůh chtěl

IMG 20181003 081651Tento týden byl prvním ze dvou barevch týd. Pondělí a úterý bylo ve znamení oranžové, středa a čtvrtek patřil červené barvě a pátkem nás provázela modrá.

Děti celý týden nosily různé druhy ovoce a zeleniny vždy podle barva daného dne. Následně jsme si jednotlivé plody pojmenovávali, určovali velikosti a tvary, dělili je na ovoce a zeleninu. Bavili jsme se o tom, jak se dále mohou upravovat nebo co dalšího se z nich dá udělat. Jednotlivé plody jsme si společně rozkrajovali a zkoumali, jak vypadají uvnitř. Potom jsme se věnovali chutím, děti ochutnaly různé druhy ovoce/zeleniny a ti nejstatečnější dokonce ochutnali chilli papričku. Také si děti vyzkoušely poznávání ovoce/zeleniny pouze hmatem.

Číst dál...

Bezpečnost na silnici

Bezpečnost na silnici - značky

V tomto týdnu jsme se s dětmi zaměřili na dopravní výchovu – na bezpečné chování v silničním provozu. Téma jsme zahájili hádankami o dopravních prostředcích, dále jsme si zahráli pohybovou hru „autíčka“, během které děti reagovaly na domluvený slovní pokyn, při obměně na domluvený zvukový signál. Pracovali jsme s obrazy dopravní výchovy – rozebírali jsme, co je na obrázku, jestli se jedná o správné či špatné chování a jak by to mělo vypadat, poté děti k jednotlivým obrázkům přiřazovaly usměvavé nebo zamračené smajlíky.

Číst dál...

Společně tvoříme společenství aneb určujeme si pravidla

Article 29813362Tento týden jsme se s dětmi zaměřili na pravidla chování v naší MŠ. Děti se zamýšlely nad tím jak by podle nich vypadala NEJLEPŠÍ ŠKOLKA NA SVĚTĚ – jak by vypadala, co by v ní nemělo chybět, atd. . Taky si takovou školku vytvořily z šátků a dekoračního materiálu.

Potom jsme se věnovali jednotlivým třídním pravidlům, v návaznosti na to si děti vyslechly příběh "O školce, kde nedodržují pravidla", aby si uvědomily proč pravidla vůbec máme a jak by to vypadalo, kdyby jsme je nedodržovali. Pracovali jsme s různými obrázky ilustrující chování dětí, které jsme následně třídili na správné x špatné.

Číst dál...

Seznamujeme se spolu, máme své místo nejen v MŠ, mluvíme o tom, jací jsme

KAMARÁDITento týden bylo hlavním tématem kamarádství. Provázeli nás naši hadroví kamarádi Matýsek a Bětuška, kteří si s dětmi povídali o kamarádství, o tom, kdo je to kamarád, co kamarád dělá a také děti naučili básničku „Kamarád“.

Dále jsme hráli hru „klubíčko“, kdy si děti vzájemně posílaly klubíčko. Hra byla spojená s opakováním jmen našich kamarádů a s uvědoměním si, proč jsem řekl toto jméno, proč je to můj kamarád. Postupným kutálením klubíčka se nám vytvořila síť přátelství, která nás všechny spojila. Dále děti tvořily kamarády z dekoračního materiálu a opět se měly zamyslet nad jménem, koho vytvořily.

Číst dál...

Adaptujeme se ve školce a vyprávíme o prázdninách

Kdyz-jde-maly-bobr-spatV uplynulém týdnu jsme se definitivně rozloučili s prázdninami a společně jsme přivítali nový školní rok. Děti se seznámily s novou třídou, novými značkami, hračkami, a především se starými/novými kamarády. Připomněli jsem si pravidla chování v naší školce. Pomocí prázdninové lavičky jsme vzpomínali na prázdniny a všechny místa, která jsme navštívili.

Číst dál...

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login