Po celý podzim se olomoucká dětská schola Ovečka pravidelně schází a pilně se připravuje na vystoupení v kostele sv. Michala během nedělních adventních mších i během Štědrého večera. Malí zpěváci z Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci a ze ZŠ sv. Voršily zpívají už druhým rokem od svého vzniku za zvuku kytary nebo klavíru a během nácviku je přichází povzbuzovat i farář od sv. Michala, který si případně zazpívá s nimi.


Olomouc: Vznik dětské scholy, která by zpívala při nedělní mši svaté od 9 hodin, byl dlouholetým snem P. Antonína Baslera a zrealizovat se jej povedlo loni na podzim. Ve spolupráci s Církevní mateřskou školou Ovečka se do něj pustila Eva Kašparová a dvě studentky oboru muzikologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého, Katka a Viola.

Schola se pravidelně schází ve čtvrtek od 15.00 do 16.00 hodin v CMŠ Ovečka. Tvoří ji děti ze školky a také žáci z nedaleké základní školy sv. Voršily v Olomouci. Malou scholu podporují i farníci. Schola Ovečka je otevřená všem dětem, které si rády zazpívají a udělají na nedělní mši svaté radost sobě, ale i svým blízkým. 
Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk

 

2013 © Copyright CMŠ - Ovečka | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu | Sponzoři | Login